İlaç Fiyatları

Abizol Fiyatları

abizol fiyatlari 3452
Written by Fiyatlisto

Abizol fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Abizol fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Abizol 5 Mg fiyatı, Abizol  10 Mg fiyatları, Abizol Eczane  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Abizol nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Abizol Fiyatları 2024

Abizol fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Abizol fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Abizol fiyatları 178.70 TL – 320.46 TL arasındadır.

Abizol 5 Mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Abizol 5 Mg fiyatı 178.70 TL olarak belirlenmiştir..

Abizol 10 Mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Abizol 10 Mg fiyatı 320.46 TL olarak belirlenmiştir..

Abizol Eczane Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Abizol Eczane fiyatı 178.70 TL olarak belirlenmiştir..

Abizol Nedir Ne İşe Yarar?

ABİZOL antipsikotikler olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir.
ABİZOL, pembe renkli, oval, bir yüzü çentikli, bir yüzü 10 yazılı, bombeli, muntazam tabletler şeklindedir ve 28 tabletlik formları ile blister ambalajlarda kullanıma sunulmaktadır. Tabletin üzerindeki çentik, tableti eşit dozlara bölmek ve tabletin kırılmasını kolaylaştırmak içindir.
ABİZOL, yetişkin ve ergenlerde (13-17 yaş), olmayan şeyleri duyma, görme veya hissetme, şüphecilik, yanlış düşünceler, tutarsız konuşmalar, davranışlar ve duygusal durumda durgunluk gibi belirtiler ile karakterize bir hastalığın tedavisi için kullanılır. Bu durumdaki hastalar aynı zamanda ruhsal çökkünlük içinde olabilir veya kendilerini suçlu, endişeli ya da gergin hissedebilirler.
ABİZOL, olağan dışı ve sürekli, taşkın ya da sinirli bir dönemin olması, aşırı derecede enerjinin olması, her zamankinden daha az uykuya ihtiyaç duyulması, düşünce içeriğinde hızlanma ile birlikte ve bazen aşırı derecede tepkisel bir şekilde çok hızlı konuşma durumundaki yetişkinlerin tedavisinde ve bu durumun tekrarlamasının engellenmesinde kullanılır.
ABİZOL antidepresan tedaviye dirençli majör depresyon hastalarında antidepresan tedaviyi güçlendirmek için ekleme tedavisi olarak endikedir.
ABİZOL, 6 ilâ 17 yaşındaki çocuklarda ve ergenlerde otistik bozukluk ile ilişkilendirilen irritabilite belirtilerinin (başkalarına karşı agresif davranış, kasıtlı olarak kendine zarar verme girişimleri, öfke nöbetleri, ruh halinin hızla değişmesi) tedavisinde kullanılır.

Abizol Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, ABİZOL’ün içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Aşağıdakilerden biri olursa, ABİZOL’ü kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz: • Alerjik reaksiyonlar (ağız, dil, yüz ve boğazın şişmesi, kaşıntı, döküntü) • Kalp krizi • İntihar düşüncesi • İntihar girişimi ve intihar • Ketoasidoz (kan ve idrarda keton bulunması) (ketoasidoz durumunda; bulantı, kusma, karın ağrısı, halsizlik/yorgunluk, hızlı ve derin nefes alma, nefes darlığı, iştahsızlık, ağız kuruluğu, çok su içme, sık idrara çıkma gibi belirtiler görülür.) veya koma • Nöbet • Ateş, kas sertliği, hızlı nefes alma, terleme, azalmış bilinç ve kan basıncında ve kalp atımında ani değişikliklerin bir arada görülmesi • Yüksek kan basıncı • Vücudun herhangi bir yerindeki kan pıhtısının bir kan damarını tıkaması (venlerdeki toplardamarlardaki kan pıhtıları -özellikle ayaklarda şişme, ağrı ve kırmızılık semptomlarını belirtilerini içeren ayaklardaki pıhtılar- damarlar vasıtasıyla akciğere ulaşarak, gögüs göğüs ağrısına ve nefes almada zorluğa neden olabilir.) • Gırtlak çevresindeki kasların spazmı • Zatürre riski ile birliktelik gösterebilen, kazaen yiyeceklerin solukla içeri alınması Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin ABİZOL’e karşı ciddi duyarlılığınız var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

[openquestionmicro]

Abizol Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Abizol fiyatları 2024 yılında 178.70 TL – 320.46 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Abizol Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Abizol eczane fiyatı 2024 yılında 178.70 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

5/5 - (17 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak