İlaç Fiyatları

Acetudil Fiyatları

acetudil fiyatlari 3456
Written by Fiyatlisto

Acetudil fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Acetudil fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Acetudil Forte fiyatı, Acetudil  Eczane fiyatları, Acetudil Reçetesiz  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Acetudil nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Acetudil Fiyatları 2024

Acetudil fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Acetudil fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Acetudil fiyatları 53.55 TL arasındadır.

Acetudil Forte Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Acetudil Forte fiyatı 53.55 TL olarak belirlenmiştir..

Acetudil Eczane Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Acetudil Eczane fiyatı 53.55 TL olarak belirlenmiştir..

Acetudil Reçetesiz Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Acetudil Reçetesiz fiyatı 53.55 TL olarak belirlenmiştir..

Acetudil Nedir Ne İşe Yarar?

ACETUDİL FORTE, alüminyum blister ambalajda 20 kapsül içeren bir üründür. ACETUDİL FORTE, etkin madde olarak asemetasin içerir. Asemetasin, iltihap giderici (anti-inflamatuvar), ağrı kesici ve ateş düşürücü etkilere sahip steroid olmayan anti-inflamatuvar (NSAİ) bir ilaç grubuna dahildir. 2 Aşağıdaki durumların tedavisinde kullanılır: Dejeneratif eklem hastalığı, eklem kireçlenmesi (osteoartrit) Eklem iltihabı ile görülen romatizmal hastalık (romatoid artrit) Özellikle omurga eklemlerinde birleşme ve hareket kaybı ile görülen romatizmal bir hastalık (ankilozan spondilit) Proteinin parçalanmasındaki bir soruna bağlı olarak zaman zaman ani şekilde ortaya çıkan, sıklıkla ayak baş parmağındaki iltihapla kendini gösteren, eklemler üzerinde ileri derecede ağrıya, hassasiyete, kızarıklığa ve şişkinliğe neden olan eklem iltihabı (akut gut artriti) Akut kas iskelet sistemi ağrıları Ameliyat sonrası görülebilen inflamasyon, şişkinlik ve yumuşak doku hasarı (postoperatif ağrı) Kadınlarda adet sancılarına bağlı ağrılarda (dismenore)

Acetudil Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, ACETUDİL FORTE’nin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkileri olabilir. 7 Aşağıda belirtilen yan etkilerin meydana gelmesinde bunların ağırlıkla doza bağlı ve kişiler arası değişiklik gösterebildiği dikkate alınmalıdır. En yaygın gözlenen yan etkiler sindirim sistemi ile ilgili olanlardır. Özellikle yaşlılarda bazen ölümcül olabilen ülser, midede delinme veya mide barsak kanaması ortaya çıkabilir. Mide bulantısı, kusma, ishal, midede gaz toplanması, kabızlık, sindirim bozukluğu, karın bölgesinde ağrı, dışkıda kan, kusmukta kan bulunması, ağızda yüzeyel lezyonlar, kolit ve Crohn hastalığının alevlenmesi uygulamayı takiben bildirilmiştir. Daha az sıklıkla, midede iltihabi durum gözlenmiştir. Mide barsak sisteminde kanamanın meydana gelmesinde risk özellikle doza ve tedavi süresine bağlıdır. Ödem, hipertansiyon ve kalp yetmezliği NSAİ ilaç tedavisi ile ilişkili olarak bildirilmiştir. Klinik çalışmalar ve epidemiyolojik veriler, bazı NSAİ ilaçların kullanımının (özellikle yüksek dozlarda ve uzun dönem tedavilerde) arterlerde pıhtı oluşumu ile ilgili olay (örneğin miyokard infarktüsü veya inme) riskinde küçük bir artışla ilişkili olabileceğini ileri sürmektedir. Çok yaygın yan etkiler:
– Mide bulantısı, kusma, abdominal ağrı, ishal, mide barsak kanalından gizli kan kaybı (nadir vakalarda anemiye neden olabilir) Yaygın yan etkiler:
– Baş ağrısı, uyku hali, baş dönmesi, sersemlik, bitkinlik gibi santral sinir sistemi bozuklukları
– Hazım problemleri, midede gaz birikimi, karın bölgesinde kramp, iştah kaybı ve gastrik veya duodenal ülser (bazen kanama ve delinme ile birlikte)
– Döküntü ve kaşıntı gibi hipersensitivite reaksiyonları
– Karaciğer enzimlerinde artış
– Kızgınlık davranışları gösterme Yaygın olmayan yan etkiler:
– Asemetasinin ana metaboliti olan indometazinin uzun dönem kullanımında gözün sinir tabakası olan retinada ve gözün dış yüzeyindeki saydam tabaka olan korneada değişiklikler; bulanık veya çift görme bu durum için tipik bir belirti olabilir. 8
– Özellikle hipertansiyon ve/veya böbrek fonksiyon bozukluğu olanlarda ödem gelişimi (örn. Periferal ödem)
– Mide içeriği, dışkıda ve ishalde kan görülmesi
– Saç kaybı
– Ürtiker
– Karaciğer hasarı (sarılık ile birlikte olan veya olmayan toksik hepatit). Bu nedenle hastanın karaciğer değerlerinin düzenli aralıklarla takip edilmesi gerekir.

[openquestionmicro]

Acetudil Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Acetudil fiyatları 2024 yılında 53.55 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Acetudil Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Acetudil eczane fiyatı 2024 yılında 53.55 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

5/5 - (17 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak