İlaç Fiyatları

Altuzan Fiyatları

altuzan fiyatlari 2787
Written by Fiyatlisto

Altuzan fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Altuzan fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Altuzan 400 mg fiyatı, Altuzan  Göz İğnesi fiyatları, Altuzan 100 mg 4 ml  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Altuzan nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Altuzan Fiyatları 2024

Altuzan fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Altuzan fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Altuzan fiyatları 11,573.27 TL – 11,673.27 TL arasındadır.

Altuzan 400 mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Altuzan 400 mg fiyatı 11,573.27 TL olarak belirlenmiştir..

Altuzan Göz İğnesi Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Altuzan Göz İğnesi fiyatı 11,573.27 TL olarak belirlenmiştir..

Altuzan 100 mg 4 ml Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Altuzan 100 mg 4 ml fiyatı 3,156.00 TL olarak belirlenmiştir..

Altuzan Nedir Ne İşe Yarar?

Her bir ALTUZAN kutusu içinde bir adet flakon bulunur. Bu flakon 16 mL hafifçe opak, renksiz ila soluk kahverengi steril konsantre sıvı içerir. Konsantre damar yoluyla verilecek infüzyon çözeltisi hazırlamak için kullanılmadan önce seyreltilmelidir. ALTUZAN hümanize monoklonal antikor (vücudun enfeksiyonlara ve kansere karşı savunmasına yardımcı, normalde bağışıklık sistemi tarafından üretilen bir tür protein) olan bevacizumab etkin maddesini içerir. Bevacizumab seçici olarak vücutta kan ve lenf damarlarının yüzeyinde bulunan insan vasküler endotelyal büyüme faktörü (VEGF) isimli proteine bağlanır. VEGF proteini tümörlerin içinde kan damarlarının gelişmesine neden olur, bu damarlar tümöre besin ve oksijen taşır. Bevacizumab VEGF’ye bağlandığında, tümöre besin ve oksijen taşıyan kan damarlarının gelişimini engelleyerek tümörün büyümesini engeller. ALTUZAN yayılmış kalın barsak (kolon veya rektum) kanserinin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. 2 ALTUZAN, 5-florourasil/folinik asit veya 5-florourasil/folinik asit/irinotekan ile kombine olarak metastatik kolon ve metastatik rektum kanserinin birinci basamak tedavisinde kullanılır. Daha önceki basamaklarda ALTUZAN’ın kullanılmadığı durumlarda 5-florourasil/folinik asit veya 5- florourasil/folinik asit/irinotekan ile birlikte ikinci ve sonraki basamaklarda kullanılır. ALTUZAN, daha önce adjuvant amaçlı kemoterapi almamış olan metastatik kolon veya rektum kanserli hastalarda, birinci basamak tedavi olarak okzaliplatin ile kapesitabin veya 5- fluorourasil/folinik asit ile birlikte kullanılır. ALTUZAN ayrıca glioblastoma adı verilen bir çeşit beyin kanserinin tedavisinde kullanılır. ALTUZAN glioblastoma tedavisinde kullanılırken, kemoterapi ile birlikte uygulanacaktır. ALTUZAN ayrıca inatçı, tekrarlayan veya metastatik (tümörün oluştuğu yerden vücudun diğer bölgelerine yayılması) serviks kanserinin (rahim ağzı kanseri) tedavisi için kullanılır. ALTUZAN, rahim ağzı kanserinin tedavisinde paklitaksel ve sisplatin veya platin içeren tedavi alamayacak hastalarda paklitaksel ve topotekan ile birlikte uygulanacaktır.

Altuzan Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi ALTUZAN’ın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler
olabilir.

Aşağıda listelenen yan etkiler, ALTUZAN kemoterapiyle birlikte verildiğinde görülmüştür. Bu durum bu yan etkilere kesinlikle ALTUZAN’ın neden olduğu anlamına gelmez.

Yan etkiler aşağıdaki kategorilerde gösterildiği şekilde sıralanmıştır:
Çok yaygın : 10 hastanın 1’inden fazlasında görülebilir.
Yaygın : 100 hastanın 1 ile 10’u arasında görülebilir.
Yaygın olmayan : 1.000 hastanın 1 ile 10’u arasında görülebilir.
Seyrek : 10.000 hastanın 1 ile 10’u arasında görülebilir.
Çok seyrek : 10.000 hastanın 1’inden az görülebilir.
Bilinmiyor : Eldeki verilerden hareketle tahmin edilemiyor.
Aşağıdakilerden biri olursa, ALTUZAN’ı kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

Alerjik reaksiyonlar:
Eğer alerjik reaksiyon meydana gelirse hemen doktorunuza veya bir tıbbi personele haber veriniz. Alerjik reaksiyon belirtileri şunlar olabilir: nefes almada zorluk veya göğüs ağrısı. Ayrıca kızarıklık ya da deri döküntüsü, ürperme ve titreme, bulantı veya kusma meydana gelebilir.

Çok yaygın yan etkiler:
Yüksek tansiyon
Eller veya ayaklarda uyuşukluk veya karıncalanma hissi
Enfeksiyonlara karşı savaşmaya yardımcı olan beyaz kan hücreleri (birlikte yüksek ateş de görülebilir) ve kanın pıhtılaşmasına yardımcı olan hücreler dahil kan hücrelerinin sayısında azalma
Güçsüzlük ve halsizlik
Yorgunluk
Bulantı, kusma, ishal ve karın ağrısı

Yaygın yan etkiler:
Barsak delinmesi
Küçük hücreli dışı akciğer kanseri hastalarında karşılaşılan akciğer kanamaları da dahil olmak üzere kanama
Atardamarların kan pıhtısıyla tıkanması
Toplardamarların kan pıhtısıyla tıkanması
Akciğerlerdeki toplardamarların kan pıhtısıyla tıkanması
Bacak damarlarının kan pıhtısıyla tıkanması
Kalp yetmezliği
Cerrahi sonrası yara iyileşmesiyle ilgili sorunlar
Parmak veya ayaklarda kızarıklık, soyulma, hassaslık, ağrı veya kabarıklık
Kırmızı kan hücrelerinin sayısında azalma
Enerji eksikliği
Mide ve barsak bozukluğu
Kas ve eklem ağrısı, kas güçsüzlüğü
Ağız kuruluğuyla birlikte susama ve/veya azalmış veya koyu idrar
Ağız ve barsak, akciğer, havayolları, üreme sistemi ve idrar yolları mukozasının enflamasyonu
Ağız içerisinde ve yemek borusunda ağrıya ve yutma güçlüğüne neden olan yaralar
Baş ağrısı, , sırt ağrısı ve pelvis ile anal bölgelerde ağrı dahil olmak üzere ağrı
Bölgesel iltihaplanma
Enfeksiyon, özellikle kanda veya idrar torbasında enfeksiyon
Beyne az kan gitmesi veya felç
Uyuklama
Burun kanaması
Kalp hızında (nabız) artış
Barsakta tıkanma
Anormal idrar testi (idrarda protein varlığı)
Nefes darlığı veya kanda düşük oksijen seviyeleri
Deride veya derinin alt katmanlarında ciddi enfeksiyonlar
Fistül: iç organlarla deri veya normalde bağlantısı olmayan diğer dokular arasında anormal tüp benzeri bağlantı; rahim ağzı kanseri hastalarında vajina ve barsakların herhangi bir bölümü arasındaki bağlantı dahil

Sıklığı bilinmeyen yan etkiler:
Özellikle barsak duvarında delinme veya yaralarda iyileşme güçlüğü varsa, cildin veya cilt altı derin katmanların ciddi enfeksiyonu
Alerjik reaksiyonlar (belirtiler solunum güçlüğü, yüzde kızarma, döküntü, düşük veya yüksek tansiyon, kanda düşük oksijen oranı, göğüs ağrısı ya da bulantı/kusmayı içerebilir)
Kadınların üreme yeteneği üzerinde olumsuz etkiler (diğer öneriler için yan etkiler listesinin altındaki paragraflara bakınız)
Nöbet (sara), baş ağrısı, bilinç bulanıklığı (konfüzyon) ve görmede değişiklik gibi belirtileri de içeren beyin rahatsızlığı (posterior geri dönüşümlü ensefalopati sendromu veya PRES)
Normal beyin fonksiyonunda değişikliği düşündüren semptomlar (baş ağrısı, görme değişiklikleri, bilinç bulanıklığı (konfüzyon) veya nöbetler) ve yüksek tansiyon
Böbrekteki kılcal bir damarda (veya damarlarda) tıkanıklık
Akciğerlerin kan damarlarındaki kan basıncının, kalbin sağ tarafının normalden daha fazla çalışmasına neden olan anormallikteki artışı
Burun deliklerini ayıran kıkırdak duvarda delinme
Mide veya barsaklarda delinme
Mide zarında veya ince barsakta açık yara veya delik (belirtiler karın ağrısı, şişkinlik, kahve telvesi kıvamında siyah dışkı veya dışkıda (gaita) ya da kusmukta kan gibi semptomları da içerebilir)
Kalın barsağın alt bölümünde kanama
Diş etlerinde ve çene kemiğinde iyileşmeyen ve çevre dokunun ağrı ve enflamasyonunun eşlik ettiği lezyonlar (diğer öneriler için yan etkilerin listesinin altındaki paragraflara bakınız)
Safra kesesinde delinme (belirti ve emareler karın ağrısı, yüksek ateş ve bulantı/kusmayı da içerebilir)
Kan damarı duvarında bir yırtık (anevrizmalar ve arter diseksiyonları) veya kan damarının zayıflaması ve genişlemesi
Asağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne basvurunuz:

Çok yaygın yan etkiler:
Kabızlık
İştah kaybı
Ateş
Göz ile ilgili problemler (göz yaşarması dahil)
Konuşma değişiklikleri
Tat alma duyusunda değişiklik
Burun akıntısı
Cilt kuruluğu, deride pullanma ve enflamasyon, cilt renginde değişiklik
Kilo kaybı
Burun kanaması

Yaygın yan etkiler:

Ses değişikliği ya da boğukluğu

65 yaşın üzerindeki hastaların aşağıdaki yan etkilerle karşılaşma riski daha yüksektir:
Atardamarlarda inme veya kalp krizine neden olabilecek kan pıhtısı
Kandaki beyaz hücrelerin ve kanın pıhtılaşmasına yardımcı hücrelerin sayısında azalma riski
İshal
Mide bulantısı
Baş ağrısı
Halsizlik
Yüksek tansiyon

Ayrıca, ALTUZAN aşağıda belirtilen laboratuvar testlerinde de değişikliklere neden olabilir:
Kandaki beyaz hücre sayısının azalması, özellikle nötrofillerin azalması (enfeksiyonlara karşı korumaya yardım eden bir tür beyaz kan hücresi)
İdrarda protein varlığı
Kanda azalmış mineral (magnezyum, potasyum, sodyum veya fosfor) düzeyleri
Artan kan şekeri
Artan kan alkalin fosfataz (bir enzim) düzeyi
Artan serum kreatinin (böbreklerinizin ne kadar iyi çalıştığını ölçmek için kanda bakılan bir protein) düzeyi
Şiddetli olabilecek azalan hemoglobin (oksijen taşırlar ve kırmızı kan hücrelerinde bulunurlar)

Aşağıdakiler, dişetinde kemik hasarının (osteonekroz) işaret ve belirtileri olabilir:
Ağızda, dişlerde ve/veya çene kemiğinde ağrı, ağız içinde şişlik veya yaralar, çene kemiğinde uyuşma veya ağırlık hissi veya diş kaybı. Bunlar dişetinde kemik hasarının (osteonekroz) işaret ve belirtileri olabilir. Bu belirtilerden herhangi biri ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya diş hekiminizi hemen bilgilendiriniz.

Menopoz öncesi dönemdeki (adet gören) kadınlar periyodlarında bir düzensizlik veya atlama farkedebilirler ve doğurganlıkta azalma yaşayabilirler. Eğer çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız tedavinize başlamadan önce bu konuyu doktorunuzla görüşünüz.

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız
doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

[openquestionmicro]

Altuzan Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Altuzan fiyatları 2024 yılında 11,573.27 TL – 11,673.27 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Altuzan Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Altuzan eczane fiyatı 2024 yılında 11,573.27 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

5/5 - (16 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak