İlaç Fiyatları

Arava Fiyat 2024 Arava Nedir Ne İşe Yarar

arava fiyat 2023 arava nedir ne ise yarar 5584
Written by Fiyatlisto

Arava fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Arava fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Arava 10 Mg fiyatı, Arava  20 Mg fiyatları, Arava Eczane  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Arava nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Arava Fiyatları 2024

Arava fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Arava fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Arava fiyatları 192.66 TL arasındadır.

Arava 10 Mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Arava 10 Mg fiyatı 215.81 TL olarak belirlenmiştir..

Arava 20 Mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Arava 20 Mg fiyatı 192.66 TL olarak belirlenmiştir..

Arava Eczane Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Arava Eczane fiyatı 192.66 TL olarak belirlenmiştir..

Arava Nedir Ne İşe Yarar?

ARAVA romatizmaya karşı kullanılan ilaç grubuna dahildir ve etkin madde olarak 10 mg leflunomid içerir. ARAVA 10 mg film kaplı tablet beyaz / beyaza yakın renkte, 7 mm çapında, film kaplı, yuvarlak kabartma olarak ZBN baskılıdır. Tabletler 30 film kaplı tablet içeren plastik şişeler içerisinde bulunur. ARAVA aktif romatoid artrit veya aktif psöriyatik artriti olan yetişkinlerde kullanılır. • Romatoid artritin belirtileri tutulan eklemde iltihap, şişlik, hareket zorluğu ve ağrıdır. Tüm vücudu etkileyen diğer belirtiler iştah kaybı, ateş, enerjide azalma ve kansızlıktır (kırmızı kan hücrelerinde azalma, anemi). • Aktif psöriatik artrit belirtileri ise tutulan eklemde iltihap, şişlik, hareket zorluğu, ağrı ve yama şeklinde kırmızı pullu deri döküntülerini (deri lezyonları) içerir.

Arava Etken Madde Nedir?

Etkin madde: Leflunomid

Arava Yan Etkileri Nelerdir?

Halsizlik, sersemlik hissi, baş dönmesi veya nefes almada güçlük gibi belirtileri olan ciddi alerjik reaksiyonlar 6 | 8 •Ciltte kızarıklık veya ağızda ülserler şeklinde belirtileri olan ciddi ve bazen hayatı tehdit eden rahatsızlıklar (örn: Stevens-Johnson sendromu (deri, ağız, göz ve cinsel organlarda içi sıvı dolu kabarcıklar, ciltte ve göz çevresinde kan oturması, şişlik ve kızarıklıkla seyreden iltihap), toksik epidermal nekroliz (deride içi sıvı dolu kabarcıklarla seyreden ciddi bir hastalık), eritema multiforme (genelde kendiliğinden geçen, el, yüz ve ayakta dantele benzer kızarıklık oluşturan, aşırı duyarlılık durumu), Eozinofili ve Sistemik Semptomlu İlaç Reaksiyonu – DRESS (grip benzeri belirtilerle başlar ve yüzde başlayıp yayılan döküntü, yüksek ateş, kan testlerinde karaciğer enzimlerinde yükselme ve kanda belli bir tipteki beyaz kan hücrelerinde artış (eozinofili) ve lenf düğümlerinde büyüme). Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin ARAVA’ya karşı ciddi alerjiniz var demektir. Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

[openquestionmicro]

Arava Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Arava fiyatları 2024 yılında 192.66 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Arava Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Arava eczane fiyatı 2024 yılında 215.81 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

Kaynak: https://titck.gov.tr/storage/Archive/2020/kubKtAttachments/10kt_79b7fdbc-81b8-4e54-8de3-db5057c4b8c9.pdf

4.8/5 - (21 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak