İlaç Fiyatları

Aromasin Fiyat 2024 Aromasin Nedir Ne İşe Yarar

aromasin fiyat 2023 aromasin nedir ne ise yarar 5588
Written by Fiyatlisto

Aromasin fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Aromasin fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Aromasin 25 Mg fiyatı, Aromasin  Eczane fiyatları, Aromasin Reçetesiz  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Aromasin nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Aromasin Fiyatları 2024

Aromasin fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Aromasin fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Aromasin fiyatları 395.54 TL arasındadır.

Aromasin 25 Mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Aromasin 25 Mg fiyatı 395.54 TL olarak belirlenmiştir..

Aromasin Eczane Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Aromasin Eczane fiyatı 395.54 TL olarak belirlenmiştir..

Aromasin Reçetesiz Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Aromasin Reçetesiz fiyatı 395.54 TL olarak belirlenmiştir..

Aromasin Nedir Ne İşe Yarar?

Her bir kaplı tablet 25 mg eksemestan içerir ve 30 tabletlik blister ambalajlarda kullanıma sunulmuştur. Yuvarlak, bikonveks, yaklaşık 6 mm çapında gri beyaz – hafif gri, bir yüzü siyah mürekkep ile “7663” baskılı şeker kaplı tabletlerdir. AROMASİN, aromataz inhibitörü olarak bilinen bir ilaç grubuna aittir. Bu ilaçlar, özellikle menopoz sonrası dönemdeki kadınlarda cinsiyet hormonlarının, östrojenlerin yapılması için gerekli olan aromataz denilen bir maddeyle etkileşirler. Vücuttaki östrojen düzeylerinin azaltılması, hormona bağımlı meme kanseri tedavisinde kullanılan bir yoldur. Menopoz sonrası özel bir tipte (Postmenopozal hormon reseptörü pozitif (östrojen ve/veya progesteron reseptörü) erken evrede meme kanserli olan hastalarda 2-3 yıl tamoksifen kullanımı sonrasında AROMASİN’e geçilmesi ile toplam hormonal tedavi süresi 5 yıla tamamlanacak süre ile kullanılır. 2 Menopoz sonrası özel bir tipte (Postmenopozal hormon reseptörü pozitif (östrojen ve/veya progesteron reseptörü) ilerlemiş meme kanserli olan hastaların tedavisinde ve endokrin tedavi sonrası ilerlemiş hastalığı olanlarda kullanılır.

Aromasin Etken Madde Nedir?

Etkin madde: Her bir kaplı tablet 25 mg eksemestan içerir.

Aromasin Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz: • Aşırı duyarlılık (Yüzde ve/veya dudaklarda ödem, nefes darlığı gibi) • Karaciğerin iltihaplanması (hepatit) • Deride sararmaya sebep olan safra kanallarından atılım bozukluğuna bağlı karaciğer iltihabı (kolestatik hepatit) Kendinizi genellikle iyi hissetmiyorsanız, mideniz bulanıyorsa, deriniz ve gözlerinizde sararma (sarılık) varsa, kaşıntı, sağ taraflı karın ağrısı ve iştah kaybı mevcut ise yukarıdaki yan etkilerden biri sizde mevcut olabilir. 5 Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

[openquestionmicro]

Aromasin Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Aromasin fiyatları 2024 yılında 395.54 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Aromasin Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Aromasin eczane fiyatı 2024 yılında 395.54 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

Kaynak: https://titck.gov.tr/storage/Archive/2023/kubKtAttachments/uygunktaromasin_50e96db5-3c08-410e-8b50-86095ef5a901.pdf

5/5 - (20 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak