İlaç Fiyatları

Aseket Fiyat 2024 Aseket Nedir Ne İşe Yarar

aseket fiyat 2023 aseket nedir ne ise yarar 5594
Written by Fiyatlisto

Aseket fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Aseket fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Aseket 25 mg/500 mg fiyatı, Aseket  Tiyo fiyatları, Aseket Eczane  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Aseket nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Aseket Fiyatları 2024

Aseket fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Aseket fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Aseket fiyatları 51.67 TL arasındadır.

Aseket 25 mg/500 mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Aseket 25 mg/500 mg fiyatı 51.67 TL olarak belirlenmiştir..

Aseket Tiyo Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Aseket Tiyo fiyatı 112.61 TL olarak belirlenmiştir..

Aseket Eczane Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Aseket Eczane fiyatı 51.67 TL olarak belirlenmiştir..

Aseket Nedir Ne İşe Yarar?

ASEKET etkin madde olarak deksketoprofen trometamol ve parasetamol içerir. Deksketoprofen trometamol S-(+)-2-(3-benzoilfenil) propiyonik asidin trometamin tuzu, steroid olmayan iltihap giderici ilaçlar (nonsteroid antiinflamatuvar ilaçlar = NSAİİ) grubuna dahil ağrı kesici, iltihap giderici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Parasetamol ağrı kesici olarak çeşitli ağrıların tedavisinde ve ateşli hastalıklarda ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılır. ASEKET; – Kireçlenme (osteoartrit) belirti ve bulgularının tedavisinde – Eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğuna neden olan devamlı bir hastalık olan romatoid artritin belirti ve bulgularının tedavisinde – Sırt eklemlerinde sertleşme ile seyreden ağrılı ilerleyici bir romatizmal hastalık olan ankilozan spondilitin belirti ve bulgularının tedavisinde – Damla hastalığında görülen eklem iltihabı (akut gut artriti) tedavisinde – Akut kas iskelet sistemi ağrılarının tedavisinde – Ameliyat sonrası (postoperatif) ağrı tedavisinde – Ağrılı adet görme (dismenore) tedavisinde kullanılır. ASEKET, beyaz renkli, oblong, iki yüzü de dışa doğru bombeli (bikonveks) 20 film kaplı tablet içeren şeffaf PVC/PVDC/Alüminyum folyo blister ambalajlarda piyasaya sunulur.

Aseket Etken Madde Nedir?

Her bir film kaplı tablet 500 mg parasetamol ve 25 mg deksketoprofene eşdeğer 36,9 mg deksketoprofen trometamol içerir.

Aseket Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden biri olursa, ASEKET’i kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz: Anaflaktik reaksiyon (ani aşırı duyarlılık tepkisi) Alerji sonucu yüz ve boğazda şişme (alerjik ödem, anjiyoödem, anjiyonörotik ödem) Bayılma Kalp çarpıntısı Deri döküntüsü Kaşıntı Kurdeşen (ürtiker) Akut generalize eksantematöz püstülozis (Yaygın kızarık deri zemini üzerinde, içi iltihaplı bir sıvı içeren deri kabarcığı (püstül) ile kendini gösteren, yüksek ateş ile görüleni sıklıkla ilaç kullanımı sonrası hızlı ve kısa sürede görülen bir durumdur.) El, yüz ve ayakta dantele benzer kızarıklık oluşturan, aşırı duyarlılık (eritema multiforme) Stevens-Johnson sendromu (Deri ve mukozaları tutan, yaygın şekilde içi su dolu deri kabarcığı (bül) oluşumu ve cilt bütünlüğünde bozulma ile kendini gösteren ciddi seyirli ilaç reaksiyonu) Deride içi sıvı dolu kabarcıklarla seyreden ciddi bir hastalık olan toksik epidermal nekroliz (Lyell sendromu) (ölümcül sonuçlar dahil)

[openquestionmicro]

Aseket Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Aseket fiyatları 2024 yılında 51.67 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Aseket Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Aseket eczane fiyatı 2024 yılında 51.67 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

Kaynak: https://titck.gov.tr/storage/Archive/2019/kubKtAttachments/kt.pdf_d224d361-02a6-4d08-9954-cf7d102a516d.pdf

5/5 - (21 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak