İlaç Fiyatları

Asist şurup Fiyatları

asist surup fiyatlari 2831
Written by Fiyatlisto

Asist şurup fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Asist şurup fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Asist şurup 60 gr fiyatı, Asist şurup  150 ml fiyatları, Asist şurup Eczane  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Asist şurup nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Asist şurup Fiyatları 2024

Asist şurup fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Asist şurup fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Asist şurup fiyatları 55.52 TL – 65.52 TL arasındadır.

Asist şurup 60 gr Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Asist şurup 60 gr fiyatı 55.52 TL olarak belirlenmiştir..

Asist şurup 150 ml Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Asist şurup 150 ml fiyatı 55.52 TL olarak belirlenmiştir..

Asist şurup Eczane Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Asist şurup Eczane fiyatı 55.52 TL olarak belirlenmiştir..

Asist şurup Nedir Ne İşe Yarar?

ASİST 100 mL şurup hazırlamak için 40 g granül içeren şişelerde ve ASİST 150 mL şurup hazırlamak için 60 g granül içeren şişelerde ambalajlanmıştır. ASİST etkin madde olarak asetilsistein (ördek, kaz tüyü) içerir. Asetilsistein, bir amino asit olan sistein türevi bir ajandır. Balgam söktürücü etkiye sahiptir. ASİST yoğun kıvamlı balgamın atılması, azaltılması, yoğunluğunun düzenlenmesi, ekspektorasyonun (balgamın atılabilmesi) kolaylaştırılması gereken durumlarda, bronkopulmoner (bronş ve akciğer) hastalıklarda, bronşiyal sekresyon (solunum yolu salgısı) bozukluklarının tedavisinde kullanılan mukolitik (balgamı, mukusu parçalayan) bir ilaçtır. Ayrıca yüksek doz parasetamol alımına bağlı olarak ortaya çıkan karaciğer yetmezliğinin önlenmesinde kullanılır. ASİST soğuk algınlığı ve solunum yollarının iltihaplanması (bronşit) durumunda balgam oluşmasını azaltır. Oluşan balgamları sulandırarak, öksürükle atılmasını kolaylaştırır.

Asist şurup Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, ASİST’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Aşağıdakilerden biri olursa, ASİST’i kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz: Alerjik reaksiyonlar (kaşıntı, kurdeşen, cilt kızarıklıkları, soluk alma güçlüğü, kalp atışında hızlanma ve kan basıncının düşmesi (tansiyon düşmesi)). Şoka kadar gidebilen aşırı duyarlılık yanıtları (anafilaktik reaksiyonlar-döküntü, kaşıntı, terleme, baş dönmesi, dil, dudak ve soluk borusunda şişme, hava yolunun tıkanması, bulantı, kusma gibi belirtiler görülebilir). Ayrıca çok seyrek olarak aşırı duyarlılık reaksiyonları kapsamında asetilsistein kullanımına bağlı kanama oluşumu bildirilmiştir. Metil parahidroksi benzoat ve propil parahidroksi benzoat aşırı duyarlılık reaksiyonlarına sebep olabilir. Bunlar çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin ASİST’e karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Bu çok ciddi yan etkiler oldukça seyrek görülür.

[openquestionmicro]

Asist şurup Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Asist şurup fiyatları 2024 yılında 55.52 TL – 65.52 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Asist şurup Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Asist şurup eczane fiyatı 2024 yılında 55.52 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

5/5 - (16 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak