İlaç Fiyatları

Azitro Fiyatları

azitro fiyatlari 2833
Written by Fiyatlisto

Azitro fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Azitro fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Azitro 250 mg fiyatı, Azitro  500 mg fiyatları, Azitro Antibiyotik  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Azitro nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Azitro Fiyatları 2024

Azitro fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Azitro fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Azitro fiyatları 55.52 TL – 65.52 TL arasındadır.

Azitro 250 mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Azitro 250 mg fiyatı 55.52 TL olarak belirlenmiştir..

Azitro 500 mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Azitro 500 mg fiyatı 55.52 TL olarak belirlenmiştir..

Azitro Antibiyotik Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Azitro Antibiyotik fiyatı 55.52 TL olarak belirlenmiştir..

Azitro Nedir Ne İşe Yarar?

AZİTRO 500 mg film kaplı tablettir. 3 tabletlik blister ambalajlarda bulunur, her bir tablet 500 mg azitromisine eşdeğer 524,032 mg azitromisin dihidrat içermektedir. AZİTRO, bir yüzü “AZİTRO” yazılı, kokusuz, homojen görünüşlü, beyaz renkte film kaplı oblong tablettir. AZİTRO, makrolid olarak adlandırılan antibiyotik grubundandır. Bazı bakterilerin ve diğer mikroorganizmaların neden olduğu, aşağıda örnekleri bulunan enfeksiyonların tedavisinde kullanılır: Göğüs, boğaz ve burun enfeksiyonları (bronş iltihabı, akciğer iltihabı ve sinüzit gibi) Streptococcus pyogenes’in neden olduğu bademcik iltihabı (tonsilit), boğaz ağrısı (farenjit) tedavisinde penisilin alerjisi varlığında Kulak enfeksiyonları Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları (apse veya çıban gibi) 2 / 10 Chlamydia adlı organizmanın neden olduğu cinsel yolla bulaşan hastalıklar Haemophilus ducreyi isimli bir mikroorganizmanın neden olduğu yumuşak doku ülseri ve çoğul dirençli olmayan Neisseria gonorrhoeae isimli bir mikroorganizmanın yol açtığı eşlik eden başka enfeksiyonun olmadığı cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar

Azitro Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi AZİTRO’nun içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Aşağıdakilerden biri olursa, AZİTRO’yu kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz: Ani olarak gelişen hırıltılı solunum, nefes darlığı, göz kapaklarının ve yüz veya dudakların şişmesi, döküntü veya kaşıntı (özellikle tüm vücudu etkiliyorsa) AZİTRO ile tedavi sırasında veya sonrasında kan veya mukus içerebilen ciddi veya uzun süreli ishal, bu durum ciddi bir bağırsak iltihabı belirtisi olabilir Kızarıklık ve dökülmeye neden olan ciddi deri döküntüsü Hızlı ya da düzensiz kalp atışı Düşük kan basıncı Ciddi deri reaksiyonları: − Stevens- Johnson Sendromu (ciltte ve göz çevresinde kan oturması, şişlik ve kızarıklıkla seyreden iltihap) − Toksik epidermal nekroliz (deride içi sıvı dolu kabarcıklarla seyreden ciddi bir hastalık) − Ateş, salgı bezlerinde şişme ve eozinofil (bir tip beyaz kan hücresi) sayısında artış ile beraber deri döküntüsü (DRESS sendromu). Döküntü; küçük, kaşıntılı ve kırmızı şişlik görünümündedir − Püstüllerle (Beyaz / sarı iltihaplı sıvı dolu küçük kabarcıklar) kaplı iltihaplı deri döküntüsü (Akut Generalize Ekzantematöz Püstüloz -AGEP) Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin AZİTRO’ya karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. AZİTRO alırken en sık görülen yan etkiler aşağıda listelenmiştir. Bunlar tedavi sırasında vücudunuz ilaca alıştıkça yok olabilir. Bu yan etkilerden biri size rahatsızlık vermeye devam ediyorsa doktorunuza bildiriniz.

[openquestionmicro]

Azitro Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Azitro fiyatları 2024 yılında 55.52 TL – 65.52 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Azitro Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Azitro eczane fiyatı 2024 yılında 55.52 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

5/5 - (19 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak