İlaç Fiyatları

Calpol 6 plus Fiyatları

calpol 6 plus fiyatlari 1939
Written by Fiyatlisto

Calpol 6 plus fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Calpol 6 plus fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Calpol 6 plus 250 mg fiyatı, Calpol 6 plus  Şurup fiyatları, Calpol 6 plus Mor  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Calpol 6 plus nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Calpol 6 plus Fiyatları 2024

Calpol 6 plus fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Calpol 6 plus fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

 • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Calpol 6 plus fiyatları 83.50 TL – 93.50 TL arasındadır.

Calpol 6 plus 250 mg Fiyat 2024

 • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Calpol 6 plus 250 mg fiyatı 83.50 TL olarak belirlenmiştir..

Calpol 6 plus Şurup Fiyat 2024

 • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Calpol 6 plus Şurup fiyatı 83.50 TL olarak belirlenmiştir..

Calpol 6 plus Mor Fiyat 2024

 • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Calpol 6 plus Mor fiyatı 80.05 TL olarak belirlenmiştir..

Calpol 6 plus Nedir Ne İşe Yarar?

CALPOL 6 PLUS, süspansiyon (çözelti, katı-sıvı karışımı) şeklinde her bir ölçeğinde (her 5 ml’de) 250 mg parasetamol içeren, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak etki gösteren bir ilaçtır. CALPOL 6 PLUS 150 ml süspansiyon, çocuk emniyetli kapak içeren kahverengi şişede sunulmaktadır. CALPOL 6 PLUS, hafif ve orta şiddetli ağrılar ile ateşin semptomatik (hastalığı tedavi edici değil, belirtilerini giderici) tedavisinde kullanılır.

Calpol 6 Plus, çocuklarda görülen hafif ila orta şiddetteki ağrı ve ateş durumlarında kullanılan bir ilaçtır. İçeriğindeki parasetamol maddesi sayesinde ateş düşürücü ve ağrı kesici etkisi bulunmaktadır.

Çocuklarda sıklıkla görülen grip, soğuk algınlığı, diş çıkarma, aşı sonrası oluşan ateş gibi durumlarda kullanılan Calpol 6 Plus, çocukların rahatlamasına ve daha iyi hissetmelerine yardımcı olur.

Ancak, Calpol 6 Plus kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Ayrıca, ilacın dozajı ve kullanım şekli de önemlidir. İlacın yanlış kullanımı çocuklarda ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Özetle, Calpol 6 Plus çocuklarda görülen hafif ila orta şiddetteki ağrı ve ateş durumlarında kullanılan bir ilaçtır. Ancak, kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız ve ilacın doğru dozajını ve kullanım şeklini takip etmeniz gerekmektedir.

Calpol 6 plus Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden biri olursa CALPOL 6 PLUS’ı kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

 • Deri döküntüsü
 • Kaşıntı
 • Egzama
 • Alerjik (aşırı duyarlılıkla ilgili) ödem,
 • Yüzde, dilde ya da özellikle boğazda nefes darlığına yol açacak şekilde şişmesi (anaflaktik şok),
 • Yaygın akıntılı döküntüler (akut generalize eksantematöz püstülozis),
 • Deride haşlanma görünümüne benzeyen belirtiler (toksik epidermal nekroliz),
 • El, yüz ve ayakta dantele benzer kızarıklık oluşturan aşırı duyarlılık (eritema multiforme)

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin CALPOL 6 PLUS’a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Bu yan etkilerin herhangi biri ortaya çıkarsa, ilacı kullanmayı bırakın ve doktorunuza danışın. Ayrıca, ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışmanız önerilir.

Calpol 6 plus Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

Calpol 6 plus fiyatları 2024 yılında 83.50 TL – 93.50 TL arasında seyretmektedir.

Calpol 6 plus Eczane Fiyatı Ne Kadar?

Calpol 6 plus eczane fiyatı 2024 yılında 83.50 TL olarak belirtilmiştir.

5/5 - (16 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak