İlaç Fiyatları

Gardasil Fiyatları

gardasil fiyatlari 2837
Written by Fiyatlisto

Gardasil fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Gardasil fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Gardasil Aşı fiyatı, Gardasil  Eczane fiyatları, Gardasil Reçeteli  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Gardasil nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Gardasil Fiyatları 2024

Gardasil fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Gardasil fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Gardasil fiyatları 1,215.57 TL – 1,315.57 TL arasındadır.

Gardasil Aşı Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Gardasil Aşı fiyatı 1,215.57 TL olarak belirlenmiştir..

Gardasil Eczane Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Gardasil Eczane fiyatı 1,215.57 TL olarak belirlenmiştir..

Gardasil Reçeteli Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Gardasil Reçeteli fiyatı 1,215.57 TL olarak belirlenmiştir..

Gardasil Nedir Ne İşe Yarar?

GARDASIL kas içine (IM) enjeksiyon için kullanıma hazır enjektör içinde 0.5 mL süspansiyon içerir. Her paket tek kullanımlık bir adet kullanıma hazır enjektör ve hastanın ağırlık ve cüssesine göre kullanılmak üzere 2 değişik ebatta iğne içerir.

GARDASIL 9-26 yaş arası kızlarda ve kadınlarda Human Papillomavirüs (HPV) Tip 6, 11, 16 ve 18 ile ilişkili:

  • Servikal kanser (rahimin alt ucunda kanser) • Vulvar ve vajinal kanser (döl yolu ve dış genital organ kanseri)
  • Genital bölgedeki siğiller
  • Anormal ve prekanseröz servikal lezyonlar (kanser öncesi rahim ağzındaki hücreleri normal olmayan oluşumlara dönüştürme riski taşıyan değişiklikler)
  • Anormal ve prekanseröz vulvar lezyonlar (kanser öncesi vulvadaki normal olmayan oluşumlara dönüştürme riski taşıyan değişiklikler)
  • Anormal ve prekanseröz vajinal lezyonların (kanser öncesi vajinadaki hücreleri normal olmayan oluşumlara dönüştürme riski taşıyan değişiklikler) önlenmesinde endikedir.

GARDASIL HPV Tip 6, 11, 16 ve 18 adlı virüsler ile ilgili hastalıkların görülmesini önler ancak varolan hastalığınızı tedavi etmez. GARDASIL HPV ile ilişkili hastalığın tedavisinde kullanılmaz. GARDASIL aşıda bulunan HPV tiplerinin herhangi birinden kaynaklanan inatçı enfeksiyonu (tedaviye istenen yanıtı vermeyen) veya hastalığı olan kadınlarda herhangi bir etki göstermez. Ancak aşıda bulunan HPV tiplerinden biri veya birkaçıyla enfekte olmuş kadınlarda GARDASIL aşıdaki diğer HPV tiplerinden kaynaklanan hastalığa karşı koruma sağlayabilir. GARDASIL, koruma sağladığı hastalıklara yol açmaz. GARDASIL tipe özgü antikorlar (alerji oluşturan maddeye karşı vücudun ürettiği savunma proteini) oluşturur ve klinik çalışmalarda 16-45 yaş arası erişkin kadınlarda HPV Tip 6, 11, 16 ve 18’in neden olduğu hastalıkları önlediği gösterilmiştir. Bu aşı 9-15 yaş arası çocuklarda ve adolesanlarda da antikorlar oluşturur. Tipe özgü bu antikorların erişkin erkeklerde hastalığı önleyip önlemediği incelenmemiştir. GARDASIL çalkalanmadan önce beyaz partiküller içeren berrak bir sıvıdır, kullanım öncesi çalkalandığında beyaz, bulanık bir sıvı halini alır.

Gardasil Yan Etkileri Nelerdir?

Sinir sistemi hastalıkları Çok yaygın: Baş ağrısı Solunum, göğüs bozuklukları ve mediastinal hastalıkları Çok seyrek: Solunum güçlüğü (bronkospazm) Gastrointestinal hastalıklar Yaygın: Bulantı Deri ve deri altı doku hastalıkları Seyrek: Kurdeşen (ürtiker). Kas-iskelet ve bağ dokusu hastalıkları: Yaygın: Ekstremite ağrısı (ellerde ayaklarda ağrı). Genel bozukluklar ve uygulama bölgesine ilişkin hastalıklar Çok yaygın: Ateş, aşı uygulanan bölgede görülen ağrı, şişlik, kızarıklık. Yaygın: Aşı uygulanan bölgede görülen morluk ve kaşıntı.

Gardasil Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

Gardasil fiyatları 2024 yılında 1,215.57 TL – 1,315.57 TL arasında seyretmektedir.

Gardasil Eczane Fiyatı Ne Kadar?

Gardasil eczane fiyatı 2024 yılında 1,215.57 TL olarak belirtilmiştir.

Gardasil aşı ne zaman yapılmalı?

HPV aşısı, çocuklar için cinsiyet farkı olmadan 11-12 yaş aralığında uygulanmalıdır. Zamanında aşı olmayan erkek çocuklar 45 yaşına kadar aşı olabilirler. Kadınlarda yaş olarak bir üst sınırlama yoktur, cinsel olarak aktif olsa bile her yaş aralığında aşı olabilir ve aşı koruyuculuğunu kaybetmez.

Gardasil aşı eczaneden alınır mı?

HPV aşısı eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Ancak reçetesiz olarak sağlık ocaklarında aşı uygulaması yapılamamaktadır. Bu nedenle aile hekiminden alınan reçete ile aşı olunması gerekmektedir. Gardasil aşısı olarak da bilinen HPV aşısı, SGK kapsamına dahil edilmemiştir.

Gardasil nereye vurulur?

GARDASIL IM enjeksiyonluk süspansiyon Human Papillomavirüs Aşısı [Tip 6, 11, 16, 18] (Rekombinant, adsorbe) Kas içine uygulanır.

HPV bulaştıktan sonra aşı yapılır mı?

HPV bulaştıktan sonra da aşı yapılabilir. Ancak bu noktada önemli olan enfekte olunan HPV türünün saptanmasıdır. Eğer kadında HPV’nin yalnızca tek bir türü saptanmışsa, diğer HPV türleri için aşının yapılması gerekir. Böylece cinsel yaşam devam ettiği sürece kadın diğer HPV türlerine karşı kendini koruyabilir.

5/5 - (19 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak