Genel

Google Meet (Toplantı) Nedir?

google meet nedir
Written by Fiyatlisto

Bir şirkete sahipseniz muhakkak bilmeniz gereken Google Workspace ve birbirinden muhteşem uygulamaları ile tanışmalısınız. Google Workspace hakkında çok daha detaylı bilgiyi web sitemizden edinebilirsiniz. Sizlere bu kısımda Google Meet (Toplantı) hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Google Workspace ile birbirinden profesyonel uygulamalardan bir tanesi Google Meet olmaktadır. Peki, bu Google Meet nedir, nasıl uygulanır ve şirketiniz için ne gibi avantajları vardır? Dilerseniz aşağı kısımda birlikte göz atabiliriz.

google meet nedir
Google Meet (Toplantı) Nedir? 3

Google Meet İle Nasıl Toplantı Yapılır?

Hayatınızı kolaylaştıracak ve şirkenizin gizli ortağı olacak olan Google Workspace uygulamalarından birisi Google Meet uygulaması olmaktadır. Google tarafından sizlere Google güvencesi ile sunulmaktadır. Video konferans uygulaması olan Google Meet, kesintisiz toplantılar için vazgeçilmez olmaktadır. Kalitesinden asla ödün vermeyen Google ile toplantılarınızı çok daha kaliteli ve kesintisiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz Google Meet ile toplantı nasıl yapılır birlikte inceleyelim.

  • Kişisel Gmail Hesabı: Bu uygulamadan ücretsiz bir şekilde faydalanabilmek için Gmail hesabınızla giriş yapmanız yeterli olacaktır. Toplantı süresi, maksimum 100 katılımcı ile 1 saat kesintisiz konuşabileceksiniz. Tekli görüşmelerde ise bu süre 24 saate uzatılmaktadır.
  • Kurumsal Gmail Hesabı: Kurumsal Gmail hesabı ile oturum açarak dilediğiniz toplantıyı sınırsız hale getirebilmek için Business Plus ya da Enterprise gibi seçenekleri satın alabilirsiniz. Bu şekilde toplantılarınız çok daha kaliteli ve kesintisiz olacaktır.

Google Meet Nasıl Kullanılır?

İki şekilde kullanım imkanı olan Google Meet sizlere hem kişisel hem kurumsal kullanım sağlamaktadır. Dilerseniz şahsi Gmail hesabınızla görüntülü sohbetlerin tadını çıkarırken, dilerseniz de kurumsal Gmail hesabınız ile oturum açarak kullanım alanınızı genişletebilirsiniz.

Google Meet Uygulaması Nasıl İndirilir? 

  • Bilgisayar: İndirmek istediğinizde herhangi bir web tarayıcısının arama motoruna “meet.google.com” yazmanız yeterli olacaktır.
  • Telefon/Tablet: Cihazınızın Google Play Store ya da App Store uygulamasına girerek arama kısmına Google Meet yazmanız yeterli olacaktır.

Google Meet İle Görüntülü Toplantı Nasıl Yapılır?

Google Meet uygulamasını cihazınıza yüklemenizin ardından uygulamaya tıklayınız. Ardından giriş yap butonuna tıklayarak istenilen bilgileri girip giriş yapınız. Daha sonra “yeni toplantı oluştur” butonuna tıklayınız ve toplantı hakkındaki tüm bilgileri (Tarih, saat, toplantı adı) girerek davet etmek istediğiniz kişileri seçiniz. Kullanıcılara toplantı davetiyesi göndererek toplantıyı dilediğiniz gün ve saatte başlatabilirsiniz.

Gizlilik Ve Güvenlik

Google Meet ile toplantılarınız artık güvende! Google, üst düzey yöntemler ile tüm önlemleri almaktadır. Google Meet video konferans görüşmeleri şifreleme yöntemi ile güvende tutulmaktadır. Kötü amaçlı kullanıcıların erişemeyeceği şekilde tasarlanarak Google’ın üstün düzey güvenliği ve kalitesi ile tasarlanmıştır. Veri koruma yasalarına göre tasarlanan Google Meet’i gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Sağlamış olduğu üst düzey gizlilik ve güvenlik koruma yasası ile kullanıcılarından oldukça beğeni toplamaktadır.

İçeriği Değerlendir

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak