İlaç Fiyatları

Ovadril Fiyatları

ovadril fiyatlari 3690
Written by Fiyatlisto

Ovadril fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Ovadril fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Ovadril Krem fiyatı, Ovadril  Eczane fiyatları, Ovadril Reçetesiz  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Ovadril nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Ovadril Fiyatları 2024

Ovadril fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Ovadril fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Ovadril fiyatları 42.88 TL arasındadır.

Ovadril Krem Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Ovadril Krem fiyatı 42.88 TL olarak belirlenmiştir..

Ovadril Eczane Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Ovadril Eczane fiyatı 42.88 TL olarak belirlenmiştir..

Ovadril Reçetesiz Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Ovadril Reçetesiz fiyatı 42.88 TL olarak belirlenmiştir..

Ovadril Nedir Ne İşe Yarar?

OVADRİL nedir ve ne için kullanılır?

– OVADRİL, etkin maddeleri çinko oksit (astrenjan etki-doku büzücü), difenhidramin hidroklorür (antihistaminik-kaşıntıyı önleyen) ve lidokain hidroklorür (lokal anestezikler-bölgesel uygulanan his (ağrı, acı, dokuma, vb) kaybı yapan ilaçlar ve antipruritikler-kaşıntıyı önleyen) etkisi olan losyondur.
– Her kutuda 1 adet 120 g’lık beyaz renkli bergamot ve mentol kokulu losyon içeren plastik tüplerde sunulmaktadır.
– OVADRİL, böcek sokması, basit cilt tahrişlerine bağlı kaşıntı ve ağrının geçici olarak giderilmesinde kullanılır.

Ovadril Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden biri olursa, OVADRİL kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

– Topikal olarak kullanılan antihistaminikler nadiren aşırı duyarlılık reaksiyonlarına yol açabilir.
– Ciltte yaygın ve şiddetli kızarıklık ve kaşıntı, soluk almada zorluk, yüz dudak veya boğazda şişme, ani kan basıncı düşmesi.
– El, ayak ve ayak bileğinizde aniden meydana gelen ciddi şişme.
– Uygulama sonrası fotosensitivite (ışığa duyarlılık) reaksiyonları görülebilir. Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin OVADRİL’e karşı alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Bu ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür. OVADRİL’in içeriğindeki lidokain hidroklorür’ün yan etkileri diğer anestezik (bölgesel uygulanan uyuşturucu) ilaçların yan etkilerine benzerdir. Bu yan etkiler genellikle doza bağımlıdır ve yüksek dozda uygulama veya ilacın gerekenden hızlı emilmesi durumunda kana geçen miktarının artmasına bağlı olarak görülebilir. Bunun yanında aşırı duyarlılık, nedeni bilinmeyen duyarlılık reaksiyonları (idiosenkrazi) ve tolerans azalmasına bağlı yan etkiler de oluşturabilir. Ciddi yan etkiler genellikle tüm vücudu etkiler (sistemik).

[openquestionmicro]

Ovadril Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Ovadril fiyatları 2024 yılında 42.88 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Ovadril Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Ovadril eczane fiyatı 2024 yılında 42.88 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

5/5 - (18 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak