İlaç Fiyatları

Paxil Fiyatları

paxil fiyatlari 3696
Written by Fiyatlisto

Paxil fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Paxil fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Paxil 20 Mg 28 Tablet fiyatı, Paxil  20 Mg 56 Tablet fiyatları, Paxil Eczane  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Paxil nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Paxil Fiyatları 2024

Paxil fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Paxil fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Paxil fiyatları 68.36 TL-130.43 TL arasındadır.

Paxil 20 Mg 28 Tablet Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Paxil 20 Mg 28 Tablet fiyatı 68.36 TL olarak belirlenmiştir..

Paxil 20 Mg 56 Tablet Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Paxil 20 Mg 56 Tablet fiyatı 130.43 TL olarak belirlenmiştir..

Paxil Eczane Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Paxil Eczane fiyatı 68.36 TL olarak belirlenmiştir..

Paxil Nedir Ne İşe Yarar?

PAXİL nedir ve ne için kullanılır? PAXİL’in etkin maddesi paroksetindir ve SSRİ (Selektif Serotonin Geri Alım İnhibitörleri) adı verilen bir ilaç grubuna dahildir. PAXİL’in ve diğer SSRİ’ların nasıl çalıştığı tam olarak anlaşılamamıştır, ancak beyindeki serotonin seviyesini artırarak tedaviye yardımcı olabilirler. Depresyon veya anksiyete bozukluklarını tedavi etmek, iyileşmenize yardımcı olmak için önemlidir. PAXİL, çocuk emniyetli blister ambalajlarda sunulmaktadır ve her kutuda 28 veya 56 tablet bulunur. Bir tarafında “20” işareti, diğer tarafında çentik bulunan beyaz, oval, bikonveks, film kaplı tablettir. Çentiğin amacı tabletin eşit dozlara bölünmesidir. Böylece tablet 10 mg’lık eşit yarımlara bölünebilir. PAXİL, aşağıdaki durumlardan herhangi biri olan YETİŞKİNLERE reçete edilebilir:

– Majör depresif bozukluk
– Obsesif (saplantılı) ve kompülsif (kontrol edilemeyen) bozukluk
– Kişinin toplum önüne çıkması gereken durumlarda yaşadığı aşırı endişe ve gerginlik
– Travmatik olayları, örneğin trafik kazası, fiziksel saldırı, sel veya deprem gibi doğal felaketleri takip eden aşırı endişe 2
– Açık alan korkusundan (agorafobi) kaynaklananlar dahil çeşitli korkulardan kaynaklanan panik ataklar
– Yaygın endişe ve gerginlik hali

Paxil Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden biri olursa PAXİL’i kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz: Yaygın olmayan:

– Eğer alışılmadık morarmanız ya da kanlı kusma ya da dışkınızda kan olması da dahil olmak üzere kanamanız olursa doktorunuzla temas kurunuz ya da derhal hastaneye gidiniz.
– İdrar yapamadığınızı fark ederseniz doktorunuzla temas kurunuz ya da derhal hastaneye gidiniz. Seyrek:
– Eğer nöbet yaşarsanız doktorunuzla temas kurunuz ya da derhal hastaneye gidiniz.
– Eğer huzursuzluk hissediyorsanız ve ayakta hareketsiz duramıyor veya oturamıyorsanız, sizde “akatizi” adı verilen bir durum olabilir. PAXİL dozunuzun arttırılması bu hisleri daha kötü yapabilir. Böyle bir duygu yaşarsanız doktorunuzla temas kurunuz.
– Eğer yorgun, zayıf ya da şaşkın hissediyorsanız ve kaslarınız ağrılıysa, sertse ya da koordine olamıyorsa kanınızda sodyum düşük olabilir. Bu belirtileriniz varsa doktorunuzla temas kurunuz. Çok seyrek:
– PAXİL’e karşı ciddi olabilen alerjik reaksiyonlar: Kırmızı ve şiş bir cilt döküntüsü, göz kapakları, yüz, dudaklar, ağız veya dilde şişme gelişirse, kaşınmaya başlarsanız veya nefes alma güçlüğü (nefes darlığı) veya yutma zorluğu olursa ve kendinizi çökmüş ya da bilinç kaybı ile sonuçlanacak şekilde zayıf ya da sersemlemiş hissederseniz doktorunuzla temas kurunuz ya da derhal hastaneye gidiniz.
– Eğer aşağıdaki belirtilerden bazılarını ya da tümünü yaşarsanız, sizde “seratonerjik sendrom” ya da “nöroleptik malign sendrom” adı verilen bir durum olabilir. Belirtiler şunları içerir: Çok heyecanlı ya da sinirli hissetme, sersemlemiş hissetme, huzursuz hissetme, sıcak hissetme, terleme, sallanma, titreme, halüsinasyonlar (garip görüntüler ve sesler), kas sertliği, kaslarda ani hareketler ya da hızlı kalp atımı. Bu belirtilerin şiddeti artabilir ve bilinç kaybına yol açabilir. Bunları hissederseniz doktorunuzla temas kurunuz.
– Akut glokom (gözde basınç artması ile gözlenen bir durum) Eğer gözleriniz ağrılı hale gelirse ve bulanık görme gelişirse doktorunuzla temas kurunuz.

[openquestionmicro]

Paxil Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Paxil fiyatları 2024 yılında 68.36 TL-130.43 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Paxil Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Paxil eczane fiyatı 2024 yılında 68.36 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

5/5 - (17 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak