İlaç Fiyatları

Postpill one Fiyatları

postpill one fiyatlari 2795
Written by Fiyatlisto

Postpill one fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Postpill one fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Postpill one Ertesi Gün Hapı fiyatı, Postpill one  1,5 mg 1 Tablet fiyatları, Postpill one Eczane  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Postpill one nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Postpill one Fiyatları 2024

Postpill one fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Postpill one fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Postpill one fiyatları 264.15 TL – 274.00 TL arasındadır.

Postpill one Ertesi Gün Hapı Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Postpill one Ertesi Gün Hapı fiyatı 264.15 TL olarak belirlenmiştir..

Postpill one 1,5 mg 1 Tablet Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Postpill one 1,5 mg 1 Tablet fiyatı 264.15 TL olarak belirlenmiştir..

Postpill one Eczane Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Postpill one Eczane fiyatı 264.15 TL olarak belirlenmiştir..

Postpill one Nedir Ne İşe Yarar?

Her bir POSTPILL ONE bir tarafı ‘J06’ oymalı ve diğer tarafı düz, beyaz veya hafif grimsi beyaz arası, yuvarlak, eğri kenarlı, düz yüzeyli bir tablet. POSTPILL ONE, korunulmamış cinsel temastan sonra 72 saat (3 gün) içerisinde veya her zamanki korunma metodunuz başarısız olduğunda kullanılabilecek bir acil doğum kontrol hapıdır.
POSTPILL ONE özellikle aşağıdaki durumlarda kullanılmalıdır:
• Hiçbir korunma yönteminin kullanılmadığı cinsel ilişki sırasında;
• Korunma metodu yanlış kullanıldığında, örneğin kondom yırtıldıysa, sıyrıldıysa veya uygunsuz bir şekilde kullanıldıysa; oral kontraseptifin (doğum kontrol ilacı) alınması unutulduysa; rahimiçi aracınızın çıkmış olduğundan endişe duyuyorsanız; vajinal ovül veya diyafram yerinden oynadıysa, çıktıysa, kırıldıysa ya da vaktinden önce çıkarıldıysa; cinsel ilişki sırasında geri çekme yöntemi hatalı uygulandıysa ya da başarısız olduysa (ör: spermin vajina içerisinde veya

Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.
Bu kullanma talimatını saklayınız, Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.
Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz.
Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

dış genital bölge üzerinde boşaltılması); ısı ölçüm yöntemiyle yapılan korunmalarda cinsel ilişki üreme dönemine rastladıysa.
Her bir POSTPILL ONE tablet 1500 mikrogram levonorgestrel ismiyle bilinen bir sentetik hormon içerir. Korunulmamış cinsel ilişkiden sonraki 72 saat içinde alındığında, istenmeyen gebeliklerin yaklaşık %84’ünü önlemektedir. POSTPILL ONE gebeliği her zaman önlemez, korunulmamış cinsel ilişkiden sonra mümkün olan en kısa sürede alındığında daha etkilidir. Üçüncü güne kadar geciktirmek yerine ilk 12 saat içerisinde alınması daha iyidir.

POSTPILL ONE aşağıdaki şekilde çalıştığı düşünülmektedir:
– yumurtalıklardan yumurta salımını durdurarak
– halihazırda yumurtalıklardan salınan bir yumurtanın sperm tarafından döllenmesini önleyerek POSTPILL ONE sadece korunulmamış cinsel ilişkiden sonraki 72 saat içerisinde alındığında gebeliği önleyebilir. Zaten gebe iseniz etkili olmayacaktır. POSTPILL ONE kullandıktan sonra başka bir korunmasız cinsel temas gerçekleştiğinde (ayrıca bu aynı menstrüal döngü sırasında olursa), tablet koruyucu etkisini göstermeyecektir. Bu durumda, yine gebelik riski vardır. POSTPILL ONE ilk adet kanamasından (menarştan) önce kullanıldığında etkili değildir.

Postpill one Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, herkeste görülmemesine rağmen POSTPILL ONE yan etkilere sebep olabilir.

POSTPILL ONE ile aşağıdaki yan etkiler bildirilmiştir:
Çok yaygın(10 hastanın en az birinde görülebilir):
• Hasta hissetme (bulantı)
• Bir sonraki periyoda kadar zaman zaman düzensiz kanama
• Karnın alt kısmında ağrı
• Yorgunluk
• Baş ağrısı
• Baş dönmesi
• Göğüslerde hassasiyet
• Adet gecikmesi
• Şiddetli adet,kanama
• Rahimde ağrı
Yaygın(10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir):
• Hasta hissetme (Kusma). Hasta hissediyorsanız, “Hastalanırsanız (kusarsanız) ne yapmalısınız” bölümünü okuyunuz.
• Sizin periyodunuz farklı olabilir. Birçok kadında beklenen zamanda normal bir periyod gözlenir, ancak bazılarında periyodun zamanı normalden sonra veya önce görülebilir. Ayrıca bir sonraki periyodunuza kadar bazı düzensiz kanamalarınız veya lekelenmeleriniz olabilir. Kanamanız 5 günden daha fazla bir süre gecikmişse ya da beklenenden daha az veya fazla miktarda ise mümkün olduğunca kısa sürede bir doktora başvurmalısınız.
• POSTPILL ONE alımını takiben meme hassasiyeti, ishal, sersemlik hissi, ağrılı adet kanaması
görülebilir

[openquestionmicro]

Postpill one Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Postpill one fiyatları 2024 yılında 264.15 TL – 274.00 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Postpill one Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Postpill one eczane fiyatı 2024 yılında 264.15 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

5/5 - (16 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak