İlaç Fiyatları

Proscar Fiyatları

proscar fiyatlari 3702
Written by Fiyatlisto

Proscar fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Proscar fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Proscar 5 Mg 28 Tablet fiyatı, Proscar  Eczane fiyatları, Proscar Reçetesiz  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Proscar nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Proscar Fiyatları 2024

Proscar fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Proscar fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Proscar fiyatları 93.41 TL arasındadır.

Proscar 5 Mg 28 Tablet Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Proscar 5 Mg 28 Tablet fiyatı 93.41 TL olarak belirlenmiştir..

Proscar Eczane Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Proscar Eczane fiyatı 93.41 TL olarak belirlenmiştir..

Proscar Reçetesiz Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Proscar Reçetesiz fiyatı 93.41 TL olarak belirlenmiştir..

Proscar Nedir Ne İşe Yarar?

PROSCAR nedir ve ne için kullanılır? PROSCAR, 28 adet film kaplı tablet içeren blister ambalajda takdim edilmektedir. PROSCAR, mavi renkli, bir yüzünde MSD 72, diğer yüzünde PROSCAR yazan elma şekilli film kaplı tablettir. Her film kaplı tablet 5 mg finasterid içerir. PROSCAR, finasterid adı verilen bir ilaç içerir. PROSCAR, 5-alfa redüktaz inhibitörleri olarak bilinen bir ilaç grubuna aittir. PROSCAR, iyi huylu prostat bezi büyümesi (benign prostatik hiperplazi veya BPH) tedavisinde kullanılır. Bu hastalık sadece erkeklerde meydana gelir. PROSCAR, erkeklerde büyümüş olan prostat bezini küçültür. Prostat beziniz, idrar kesenizin altında yer alır. Meni içinde bulunan sıvıyı üretir. Büyümüş prostat bezi, “prostat hiperplazisi” (BPH) adı verilen bir rahatsızlığa yol açabilir. Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.
– Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
– Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
– Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.
– Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz.
– Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız. Sayfa 2/ 6 BPH nedir? Sizde BPH olması, prostat bezinizin büyümüş olduğu anlamına gelir. İdrarın vücuttan çıkarken içinden geçtiği tübe baskı yapabilir. Bu durum bazı sorunlara yol açabilir, örneğin:
– özellikle geceleri, daha sık idrara çıkma ihtiyacı hissetme
– idrarınızı hemen yapma ihtiyacı hissetme
– idrar yapmaya başlamada zorlanma
– idrar yaparken, idrarın akışı zayıftır
– idrar yaparken, idrar akışı durup tekrar başlar
– idrar kesenizi tamamen boşaltamadığınızı hissetme. Bazı erkeklerde BPH çok ciddi durumlara yol açabilir. Bunlar,
– İdrar yolu enfeksiyonları,
– Aniden idrara çıkma yeteneğinin kaybolması (akut üriner retensiyon),
– Ameliyat ihtiyacı. BPH hakkında diğer bilmeniz gerekenler
– BPH bir kanser değildir ve kansere yol açmaz, fakat iki hastalık aynı anda mevcut olabilir.
– PROSCAR almaya başlamadan önce, doktorunuz bazı basit testler yaparak sizde prostat kanseri olup olmadığına bakacaktır. Bununla ilgili sorularınız olursa doktorunuzla konuşunuz.

Proscar Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden biri olursa PROSCAR’ı almayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz: • Yüzde, dudaklarda, dilde ya da boğazda şişkinlik, yutkunmada zorlanma ve nefes almada güçlük (anjiyoödem) • Deri döküntüsü, kaşıntı ya da derinizin altında yumrular (ürtiker) Bunların hepsi cok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin PROSCAR’a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

[openquestionmicro]

Proscar Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Proscar fiyatları 2024 yılında 93.41 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Proscar Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Proscar eczane fiyatı 2024 yılında 93.41 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

5/5 - (17 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak