İlaç Fiyatları

Prozac Fiyatları

prozac fiyatlari 1164
Written by Fiyatlisto

Prozac fiyat 2023 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Prozac fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Prozac 24 Kapsül fiyatı, Prozac  20 Mg fiyatları, Prozac Şurup  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Prozac nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Prozac Fiyatları 2023

Prozac fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Prozac fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Prozac fiyatları 78.27 TL – 88.00 TL arasındadır.

Prozac 24 Kapsül Fiyat 2023

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Prozac 24 Kapsül fiyatı 78.27 TL olarak belirlenmiştir..

Prozac 20 Mg Fiyat 2023

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Prozac 20 Mg fiyatı 78.27 TL olarak belirlenmiştir..

Prozac Şurup Fiyat 2023

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Prozac Şurup fiyatı 55.52 TL olarak belirlenmiştir..

Prozac Nedir Ne İşe Yarar?

Prozac, fluoksetin hidroklorür adı verilen bir antidepresan ilaçtır. Beyindeki serotonin seviyesini arttırarak depresyon, anksiyete bozuklukları, obsesif-kompulsif bozukluk, panik atak ve yeme bozuklukları gibi psikiyatrik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Prozac, seçici serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI) sınıfına aittir ve beyindeki serotonin seviyesini arttırarak sinir hücreleri arasındaki iletişimi düzenler. Bu da ruh halini, uyku düzenini ve iştahı kontrol eden beyin kimyasallarının dengelenmesine yardımcı olur.

Prozac, uzun süreli kullanımda etkili olabilir ve yan etkileri genellikle hafiftir. Ancak, herhangi bir ilaç gibi, Prozac da bazı yan etkilere neden olabilir ve doktorunuzla konuşmadan kullanılmamalıdır.

Prozac Yan Etkileri Nelerdir?

Prozac, depresyon, anksiyete, obsesif-kompulsif bozukluk ve panik bozukluk gibi psikiyatrik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir antidepresan ilaçtır. Ancak, her ilaç gibi Prozac’ın da yan etkileri vardır. Bu yan etkiler şunlardır:

– Baş dönmesi
– Uyku hali
– İshal
– Kusma
– Ağız kuruluğu
– Terleme
– İştah değişiklikleri
– Cinsel işlev bozuklukları
– Titreme
– Huzursuzluk
– Anksiyete
– İrritabilite
– Sinirlilik
– Baş ağrısı
– Bulantı
– Kabızlık
– Uyku bozuklukları

Bu yan etkilerin çoğu hafif ve geçicidir. Ancak, bazı durumlarda ciddi yan etkiler de görülebilir. Bu nedenle, Prozac kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız ve doktorunuzun önerdiği dozajı ve kullanım şeklini takip etmelisiniz.

[openquestionmicro]

Prozac Fiyatları 2023 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Prozac fiyatları 2023 yılında 78.27 TL – 88.00 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Prozac Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Prozac eczane fiyatı 2023 yılında 78.27 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

5/5 - (17 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak