İlaç Fiyatları

Risperdal Fiyatları

risperdal fiyatlari 3710
Written by Fiyatlisto

Risperdal fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Risperdal fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Risperdal 1 Mg Tablet fiyatı, Risperdal  Şurup fiyatları, Risperdal Eczane  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Risperdal nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Risperdal Fiyatları 2024

Risperdal fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Risperdal fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Risperdal fiyatları 27.01 TL – 140.50 TL arasındadır.

Risperdal 1 Mg Tablet Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Risperdal 1 Mg Tablet fiyatı 27.01 TL olarak belirlenmiştir..

Risperdal Şurup Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Risperdal Şurup fiyatı 140.50 TL olarak belirlenmiştir..

Risperdal Eczane Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Risperdal Eczane fiyatı 27.01 TL – 140.50 TL olarak belirlenmiştir..

Risperdal Nedir Ne İşe Yarar?

RİSPERDAL nedir ve ne için kullanılır?

-RİSPERDAL etkin madde olarak her bir film kaplı tablette 1 mg risperidon içerir.

-RİSPERDAL beyaz renkli, ortadan çentikli tablettir. 20 tablet içeren ambalajlar ile kullanıma sunulmaktadır.

-RİSPERDAL antipsikotikler olarak adlandırılan ve bir çeşit ruhsal bozukluk (psikoz) durumunda kullanılan ilaç grubuna dahildir.

-RİSPERDAL aşağıdaki durumların tedavisinde kullanılmaktadır.

-Halüsinasyon (olmayan bir şeyi görmek, işitmek veya hissetmek), kuruntu, zihin karışıklığı, saldırganlık, aşırı şüphecilik (paranoya), duygusal ve sosyal çekingenlik gibi düşünce, duygu ve/veya davranışlarınızı etkileyen durumların tedavisinde kullanılır. RİSPERDAL, ayrıca bu durumdaki kişilerin hissettiği ruhsal çöküntü, suçluluk duygusu, endişe ve gerginlik gibi belirtileri azaltır.

-Bozulan ruhsal durumun dengelenmesi için kullanılır [ani gelişen ve uzun süreli rahatsızlıklarda; bipolar bozuklukta (ruhsal durumdaki zıt yönlü değişiklikler) gözlenen taşkınlık nöbeti belirtilerinin kontrol altına alınmasında; agresif veya diğer yıkıcı davranışların ön planda olduğu davranış ve diğer yıkıcı davranış bozukluklarının tedavisinde; çocuklarda ve ergenlerde otistik bozukluğa bağlı huzursuzlukların (agresif belirtiler, kendine zarar verme, öfke nöbetleri, ani duygu durum değişiklikleri) tedavisinde].

Risperdal Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden biri olursa, RİSPERDAL’i kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

– Özellikle bacaklarınızda şişme, ağrı ve kızarıklık olursa. Bu durum, damar içerisinde pıhtı oluşmasının belirtileri olabilir. Bu pıhtı, damar içerisinde akciğere kadar gidebilir ve göğüs ağrısı ve solunum güçlüğü yapabilir. Bunamanız varsa ve kısa bir süre için bile olsa, akli durumunuzda ani bir değişiklik, yüz, kol ve bacaklarınızda, özellikle tek taraflı ani bir zayıflık ya da uyuşukluk veya konuşma bozukluğu fark ederseniz. Bunlar bir inmenin belirtileri olabilir.

– Ağız, burun, gözler ve cinsel organların içinde ve çevresinde başlayıp vücudun diğer bölgelerine yayılabilen kabarcıklar ve soyulma ile birlikte şiddetli veya yaşamı tehdit eden döküntü (Stevens-Johnson sendrom / toksik epidermal nekroliz).

– Ateş, kaslarda sertleşme, terleme ya da bilinç kaybı geçirirseniz. Bunlar “Nöroleptik Malign Sendrom” denilen bir hastalığın belirtileri olabilir. Eğer erkek iseniz ve uzun süren ya da ağrılı olan bir sertleşme geçirirseniz. Bu duruma “priapizm”adı verilir.

– Diliniz, ağzınız veya yüzünüzde sizin isteğiniz dışında ritmik hareketler oluyorsa. Bu durum risperidonun kesilmesini gerektirebilir.

– Ateş, ağızda şişkinlik, yüz, dil ve dudaklarda şişlik, nefes darlığı, kaşıntı, ciltte oluşan kızarıklıklar, bazen düşük kan basıncı ile karakterize alerjik reaksiyonlar olabilir.

– Tardif diskinezi: Bu durum özellikle yüz, ağız ve dilinizde, isteğiniz dışında gelişen ritmik hareketler anlamındadır. Doktorunuza hemen iletmeniz gereklidir, çünkü RİSPERDAL’ in kesilmesi gerekebilir.

[openquestionmicro]

Risperdal Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Risperdal fiyatları 2024 yılında 27.01 TL – 140.50 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Risperdal Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Risperdal eczane fiyatı 2024 yılında 27.01 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

5/5 - (17 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak