İlaç Fiyatları

Sab Simplex Fiyatları

sab simplex fiyatlari 2210
Written by Fiyatlisto

Sab Simplex fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Sab Simplex fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Sab Simplex Gaz Damlası fiyatı, Sab Simplex  30 ml fiyatları, Sab Simplex Eczane  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Sab Simplex nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Sab Simplex Fiyatları 2024

Sab Simplex fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Sab Simplex fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Sab Simplex fiyatları 236.50 TL – 286.00 tl arasındadır.

Sab Simplex Gaz Damlası Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Sab Simplex Gaz Damlası fiyatı 236.50 TL olarak belirlenmiştir..

Sab Simplex 30 ml Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Sab Simplex 30 ml fiyatı 236.50 TL olarak belirlenmiştir..

Sab Simplex Eczane Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Sab Simplex Eczane fiyatı 236.50 TL olarak belirlenmiştir..

Sab Simplex Nedir Ne İşe Yarar?

Sab Simplex, gaz ve şişkinlik gibi sindirim sorunlarını tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. İçeriğinde simetikon adı verilen bir madde bulunur ve bu madde bağırsaklarda biriken gaz kabarcıklarını parçalayarak sindirim sisteminin rahatlamasına yardımcı olur. Sab Simplex, bebeklerden yetişkinlere kadar her yaş grubunda kullanılabilir ve genellikle sindirim sorunlarına bağlı rahatsızlıkları hafifletmek için kullanılır.

SAB SİMPLEX, beyaz ile gri-beyaz arası bir sıvıdır ve vidalı kapaklı amber bir cam şişe içerisinde muhafaza edilir. 30 ml’ lik şişeleri damlalıklı tıpa ile birlikte sunulur. SAB SİMPLEX, oral yolla alınmak üzere hazırlanmış bir süspansiyon olup mide-bağırsak sistemi üzerinde meydana gelen işlevsel bozuklukların giderilmesini sağlar. SAB SİMPLEX’in etkin maddesi simetikon, mide-bağırsak sisteminde bulunan hava ve gaz birikimlerini giderebilmektedir.

SAB SİMPLEX,

  1. Gaza bağlı mide-bağırsak şikayetlerinin semptomatik tedavisinde, örneğin şişkinliklerde (meteorizm), aşırı doyma hissinde;
  2. Karın bölgesinde yapılacak olan röntgen, sonografi (ultrason incelemesi) gibi incelemelerde ve gastroduodenoskopi (mide ve on iki parmak bağırsağının görüntülenmesi) işlemlerinde;
  3. Ameliyat sonrası aşırı gaz oluşumlarında

kullanılır.

Sab Simplex Yan Etkileri Nelerdir?

Sab Simplex ilacının yaygın yan etkileri bulunmamaktadır. Ancak nadir durumlarda, aşağıdaki yan etkiler görülebilir:

– Karın ağrısı
– İshal
– Kusma
– Kabızlık
– Cilt döküntüleri
– Kaşıntı
– Nefes darlığı
– Yüzde, dudaklarda veya dilde şişme

Eğer bu yan etkilerden herhangi biri ortaya çıkarsa, hemen doktorunuza başvurmanız önerilir.

Sab Simplex Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

Simplex fiyatları 2024 yılında 236.50 TL – 286.00 tl arasında değişmektedir.

Sab Simplex Eczane Fiyatı Ne Kadar?

Sab Simplex eczane fiyatı 2024 yılında 236.50 TL olarak belirtilmiştir.

Sab Simplex kaç yaşa kadar kullanılır?

Prematüre bebekler SAB SİMPLEX ile tedavi edilmemelidir. Çocuklar (u0026gt; 12 ay ile ≤6 yaş arası) için, SAB SİMPLEX yemeklerle birlikte veya yemekten sonra ve gerekirse yatmadan önce alınır. Çocuklar (u0026gt; 6 yaş ile u0026lt;18 yaş arası) ve yetişkinler Günde 4 ila 6 kez, yani her 4 ila 6 saatte bir doz alınmalıdır.

SAB SİMPLEX Yenidoğan kaç damla verilir?

Bebekler: Bebeklere, 15 damla (0,6 ml) SAB SİMPLEX yemekle beraber veya yemekten Sonra verilebilir. Ihtiyaca göre ek olarak uykudan önce de 15 damla SAB SiMPLEX verilebilir.

5/5 - (16 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak