İlaç Fiyatları

Tamprost MR Fiyatları

tamprost mr fiyatlari 3714
Written by Fiyatlisto

Tamprost MR fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Tamprost MR fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Tamprost MR 0.4 Mg fiyatı, Tamprost MR  30 Kapsül fiyatları, Tamprost MR 90 Kapsül  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Tamprost MR nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Tamprost MR Fiyatları 2024

Tamprost MR fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Tamprost MR fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Tamprost MR fiyatları 83.50 TL – 251.51 TL arasındadır.

Tamprost MR 0.4 Mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Tamprost MR 0.4 Mg fiyatı 83.50 TL olarak belirlenmiştir..

Tamprost MR 30 Kapsül Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Tamprost MR 30 Kapsül fiyatı 83.50 TL olarak belirlenmiştir..

Tamprost MR 90 Kapsül Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Tamprost MR 90 Kapsül fiyatı 251.51 TL olarak belirlenmiştir..

Tamprost MR Nedir Ne İşe Yarar?

TAMPROST MR 0,4 mg, uzatılmış salımlı kapsüldür. TAMPROST 30 ve 90 kapsül içeren alüminyum/alüminyum blister ambalajlarda piyasaya sunulmaktadır. TAMPROST’un etkin maddesi olan tamsulosin hidroklorür, “alfa1-adrenoreseptör antagonistleri” olarak adlandırılan bir ilaç grubunun üyesidir. “Alfa1-adrenoreseptörler” vücudun çeşitli bölümlerinde hücre yüzeyinde bulunan algılayıcı yapıların (reseptör) bir türüdür. Bu yapılar, hücreye gelen mesajları algılayarak, hücrenin o mesaj doğrultusunda faaliyette bulunmasını sağlarlar. Tamsulosin hidroklorür alfa1-adrenoreseptörleri seçici olarak bloke eder. Bu yapıların faaliyetlerinin bloke edilmesi, prostat ve idrar yollarındaki düz kasları gevşetir. 2/7 TAMPROST böylelikle idrarın, idrar yollarından daha rahat geçmesini sağlar, idrara çıkmayı rahatlatır ve idrar sıkışması hissini hafifletir. TAMPROST erkeklerde prostat bezinin büyümesi sonucunda ortaya çıkan alt idrar yollarına ait şikâyetlerin tedavisi için kullanılmaktadır. Prostat bezinin iyi huylu büyümesi (selim prostat hiperplazisi), alt idrar yolunu sıkıştırarak, idrar yapma zorluğu (idrar akış kuvvetinin azalması), kesik kesik idrar yapma, idrarın damla damla gelmesi, gerek gece, gerekse gündüzleri sık idrara çıkma ve idrar sıkışması gibi şikayetlere yol açar. TAMPROST yukarıda sözü edilen etkisi sonucunda, bu belirtilerin rahatlamasını sağlar.

Tamprost MR Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden biri olursa TAMPROST’u kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz: • Vücudun yumuşak dokularında (örn. boğaz, dil) ani lokal şişme ve nefes alıp vermede güçlük (anjiyoödem) ve/veya deride kaşıntı/döküntü ile birlikte olabilen şiddetli alerjik reaksiyonlar. Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan sizde mevcut ise, sizin TAMPROST’a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

[openquestionmicro]

Tamprost MR Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Tamprost MR fiyatları 2024 yılında 83.50 TL – 251.51 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Tamprost MR Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Tamprost MR eczane fiyatı 2024 yılında 83.50 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

5/5 - (17 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak