İlaç Fiyatları

Xolair Fiyatları

xolair fiyatlari 3720
Written by Fiyatlisto

Xolair fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Xolair fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Xolair İğne fiyatı, Xolair  75 Mg fiyatları, Xolair 150 Mg  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Xolair nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Xolair Fiyatları 2024

Xolair fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Xolair fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Xolair fiyatları 1764,74 TL – 3446,53 TL arasındadır.

Xolair İğne Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Xolair İğne fiyatı 3446.53 TL olarak belirlenmiştir..

Xolair 75 Mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Xolair 75 Mg fiyatı 1.764,74TL olarak belirlenmiştir..

Xolair 150 Mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Xolair 150 Mg fiyatı 3446.53 TL olarak belirlenmiştir..

Xolair Nedir Ne İşe Yarar?

XOLAİR, berrak ile hafif opak arası görünüşe sahip, renksiz ile soluk kahverengimsi – sarı arası renkte çözelti içeren bir kullanıma hazır enjektörden oluşan ambalajlarda sunulmaktadır. Her bir kullanıma hazır enjektör 150 mg omalizumab içerir. XOLAİR, omalizumab etkin maddesini içerir. Omalizumab, vücut tarafından üretilen doğal proteinlere benzer, insan yapımı bir proteindir. Monoklonal antikorlar adı verilen bir ilaç sınıfına aittir. XOLAİR, aşağıdakilerin tedavisinde kullanılır: – Alerjik astım – Nazal polipli kronik rinosinüzit (burun ve sinüslerin yangılanımı) – Kronik spontan ürtiker (KSÜ); (Kurdeşen, tıbbi adıyla ürtiker olarak bilinen ve ciltte aniden ortaya çıkan, ortası soluk kırmızı döküntüler ile seyreden, 6 haftadan uzun süren bir hastalık) 2 / 14 XOLAİR, vücut tarafından üretilen immünoglobulin E (IgE) adı verilen bir maddeyi bloke ederek çalışır. IgE, alerjik astıma, nazal polipli kronik rinosinüzite ve KİÜ’e neden olmada kilit rolü olan yangıya katkıda bulunur. Alerjik Astım : Bu ilaç, halihazırda yüksek doz inhaler steroid ve inhaler beta agonist ilaçlar ile astım tedavisi alıyor olmasına rağmen astım semptomları iyi kontrol edilemeyen erişkin, ergen ve çocuklarda (6 yaş ve üzeri) ağır alerjik astım semptomlarını kontrol ederek astımın kötüleşmesini önlemek için kullanılır. Nazal polipli kronik rinosinüzit XOLAİR, halihazırda intranazal kortikosteroidler (kortikosteroid içeren burun spreyi) almakta olan ancak semptomları bu ilaçlar tarafından iyi kontrol edilmeyen yetişkinlerde (18 yaş ve üzeri) nazal polipli kronik rinosinüziti tedavi etmek için kullanılır. Nazal polipler, burun dokusunda yer alan küçük büyümelerdir. XOLAİR, poliplerin boyutunu küçültmeye yardımcı olur ve burun tıkanıklığı, koku duyusu kaybı, boğazda mukus ve burun akıntısı gibi semptomları iyileştirir. Kronik İdiyopatik Ürtiker (KİÜ) XOLAİR, halen antihistaminik tedavi kullanmakta olan fakat kronik idiyopatik ürtiker (KİÜ) semptomları bu ilaçlarla yeterli düzeyde kontrol edilemeyen yetişkin ve adölesanlarda (12 yaş ve üzeri) kronik idiyopatik ürtiker (KİÜ) tedavisinde kullanılmaktadır.

Xolair Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden biri olursa, XOLAİR’i kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

XOLAİR bir protein içerir, tüm proteinlerle olduğu gibi, uygulama yerinde ya da vücudu genel olarak etkileyen alerjik reaksiyonların meydana gelmesi olasılığı vardır.

• Deride döküntü,
• Kaşıntı ya da ürtiker (kurdeşen),
• Yüzde, dudaklarda, dilde, yutakta, nefes borusunda ya da vücudunuzun diğer bölümlerinde şişlik,
• Hızlı kalp atışı,
• Baş dönmesi ve sersemlik, bilinç bulanıklığı
• Ciltte ve dudaklarda morarma, bayılma ve bilinç kaybı
• Nefes darlığı, hırıltı ya da nefes almada güçlük gibi ani alerji belirtileri,
• XOLAİR ile ilgili olmayan şiddetli alerjik reaksiyon (anafilaksi) geçmişiniz varsa,

XOLAİR kullanımından sonra ciddi bir alerjik reaksiyon geliştirme riskiniz daha fazla olabilir.
Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin XOLAİR’ ekarşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Ciddi alerjik reaksiyon varlığında tedavi kesilmelidir. Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

[openquestionmicro]

Xolair Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Xolair fiyatları 2024 yılında 1764,74 TL – 3446,53 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Xolair Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Xolair eczane fiyatı 2024 yılında 3446.53 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

5/5 - (17 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak