İlaç Fiyatları

Zedprex Fiyatları

zedprex fiyatlari 2825
Written by Fiyatlisto

Zedprex fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Zedprex fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Zedprex 20 mg fiyatı, Zedprex  Reçetesiz fiyatları, Zedprex Şurup  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Zedprex nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Zedprex Fiyatları 2024

Zedprex fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Zedprex fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Zedprex fiyatları 78.27 TL – 88.27 TL arasındadır.

Zedprex 20 mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Zedprex 20 mg fiyatı 78.27 TL olarak belirlenmiştir..

Zedprex Reçetesiz Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Zedprex Reçetesiz fiyatı 78.27 TL olarak belirlenmiştir..

Zedprex Şurup Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Zedprex Şurup fiyatı 55.52 TL olarak belirlenmiştir..

Zedprex Nedir Ne İşe Yarar?

ZEDPREX® kapsül, 16 kapsül, 24 kapsül veya 30 kapsüllük PVC/Al folyo blisterlerde karton kutuda sunulmaktadır. ZEDPREX® seçici serotonin geri alım inhibitörü (SSRI) antidepresanlar olarak bilinen ilaç grubuna dahildir. Bu ilaç yetişkinlerde aşağıdakilerden herhangi birisini tedavi etmek için kullanılır: • Majör depresyon • Takıntı hastalığı (obsesif kompulsif bozukluk = OKB olarak da tanınır) • Aşırı yeme ve ardından kusarak çıkartma (bulimia nervoza) • Adet öncesi gerginlik (pre-menstrüel disforik bozukluk) ZEDPREX® nasıl etki eder? Herkesin beyninde serotonin olarak adlandırılan bir madde bulunur. Depresyonda olan ya da obsesif kompulsif bozukluğu olan ya da yeme bozukluğu (bulimia nervoza) olan kişiler diğer insanlara göre daha düşük seviyede serotonine sahiptirler. ZEDPREX® ve diğer serotonin geri alım inhibitörlerinin nasıl etki ettikleri tam anlaşılmamakla birlikte bunlar beyinde azalmış olan serotonin seviyesini artırarak etki gösterirler. Bu durumların tedavisi daha iyi olabilmeniz için önemlidir. Eğer tedavi edilmezse, durumunuz düzelmez, daha ciddi ve tedavisi zor bir hale gelebilir. Belirtilerden kurtulduğunuza emin olabilmeniz için birkaç hafta ya da birkaç ay boyunca tedavi edilmeniz gerekebilir.

Zedprex Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden biri olursa, ZEDPREX®’i kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz: • Vücudunuzda şiddetli döküntü fark ederseniz ya da kaşıntı, dudaklarda/dilde şişme veya hırıltı/nefes darlığı gibi ciddi bir alerjik reaksiyon meydana gelirse, • Cilt renginiz kırmızıya dönmeye başlarsa ya da çeşitli deri reaksiyonları gelişirse veya cildinizde kabarcıklar ya da soyulma varsa, • Herhangi bir zamanda kendinize zarar verme ya da intihar gibi düşünceleriniz varsa, • Kendinizi huzursuz hissediyorsanız ve hareketsiz duramıyor ya da oturamıyorsanız, akatizi adı verilen bir durum ortaya çıkmış olabilir; ZEDPREX® dozunu artırmanız kendinizi daha kötü hissetmenize neden olabilir. 13 • Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin ZEDPREX®’e karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Bazı hastalarda aşağıdaki yan etkiler görülebilir: • Solunum hızının ya da kalp atım hızının artmasıyla birlikte açıklanamayan ateş, terleme, kaslarda sertlik ya da titreme, zihin karışıklığı, aşırı gerginlik ya da uyku hali (seyrek olarak) dahil olmak üzere çeşitli belirtiler bir arada ortaya çıkması (serotonin sendromu olarak bilinir) • Çoğunlukla yaşlılarda ve idrar söktürücü (diüretik) alan (yaşlı) kişilerde güçsüzlük, uyuşukluk ya da zihin karışıklığı • Erkeklerde uzun süreli ya da ağrılı sertleşme • Aşırı hassasiyet ve aşırı gerginlik • Hızlı ve düzensiz kalp atımı, bayılma, kalp atımındaki işleyişte bir anormalliğin belirtisi olan ayağa kalkınca baş dönmesi veya çökme gibi kalp problemleri. Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir.

[openquestionmicro]

Zedprex Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Zedprex fiyatları 2024 yılında 78.27 TL – 88.27 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Zedprex Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Zedprex eczane fiyatı 2024 yılında 78.27 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

5/5 - (16 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak