Cerazette Fiyatları

Cerazette fiyat 2023 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Cerazette fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Cerazette Tablet fiyatı, Cerazette  Reçeteli fiyatları, Cerazette Eczane  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Cerazette nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Cerazette Fiyatları 2023

Cerazette fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Cerazette fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Cerazette fiyatları 157.24 TL – 167.00 TL arasındadır.

Cerazette Tablet Fiyat 2023

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Cerazette Tablet fiyatı 157.24 TL olarak belirlenmiştir..

Cerazette Reçeteli Fiyat 2023

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Cerazette Reçeteli fiyatı 157.24 TL olarak belirlenmiştir..

Cerazette Eczane Fiyat 2023

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Cerazette Eczane fiyatı 157.24 TL olarak belirlenmiştir..

Cerazette Nedir Ne İşe Yarar?

Cerazette, progesteron adı verilen bir hormon içeren bir doğum kontrol hapıdır. Bu hormon, yumurtlamayı önleyerek gebeliği önler. Ayrıca, rahim ağzı mukusunu kalınlaştırarak spermin rahim içine girmesini zorlaştırır ve rahim iç tabakasını incelterek gebeliğin oluşmasını engeller.

Cerazette, düzenli olarak alındığında yüksek bir doğum kontrolü sağlar ve ayrıca adet dönemlerinin düzenlenmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, endometriozis, polikistik over sendromu ve ağrılı adet dönemleri gibi bazı kadın sağlık sorunlarının tedavisinde de kullanılabilir.

Ancak, Cerazette bazı yan etkilere neden olabilir, özellikle ilk birkaç ayda. Bu yan etkiler arasında düzensiz kanama, baş ağrısı, mide bulantısı, göğüs hassasiyeti ve ruh hali değişiklikleri yer alabilir. Bu nedenle, Cerazette kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir.

Sonuç olarak, Cerazette doğum kontrolü sağlayan ve bazı kadın sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Ancak, yan etkileri olabilir ve doktorunuzla konuşmadan kullanmamanız önerilir.

Cerazette Yan Etkileri Nelerdir?

Cerazette ilacının yan etkileri şunlardır:

– Baş ağrısı
– Bulantı
– Karın ağrısı
– Adet düzensizliği
– Akne
– Depresyon
– Meme hassasiyeti
– Vajinal akıntı
– Cinsel isteksizlik
– Kanama bozuklukları
– İshal
– Kilo değişiklikleri
– Yorgunluk
– Sinirlilik
– Uyku bozuklukları
– Saç dökülmesi
– Deri döküntüleri
– Göğüs ağrısı
– Yüzde şişlik veya ödem
– Kan pıhtılaşması riski artışı (özellikle sigara içenlerde)
– Karaciğer fonksiyonlarında değişiklikler
– Safra kesesi hastalıkları riskinde artış
– Yüksek tansiyon
– Şeker hastalığı riskinde artış

Bu yan etkilerin bazıları nadir görülürken, bazıları daha sık görülebilir. Eğer Cerazette ilacı kullanırken herhangi bir yan etki hissederseniz, doktorunuza danışmanız önerilir.

Cerazette Fiyatları 2023 Yılında Hangi Aralıklardadır?

Cerazette fiyatları 2023 yılında 157.24 TL – 167.00 TL arasında seyretmektedir.

Cerazette Eczane Fiyatı Ne Kadar?

Cerazette eczane fiyatı 2023 yılında 157.24 TL olarak belirtilmiştir.
5/5 - (16 Değerlendirme

Yorum yapın

Kopyalamak yasak