İlaç Fiyatları

Geralgine K Fiyatları

geralgine k fiyatlari 2101
Written by Fiyatlisto

Geralgine K fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Geralgine K fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Geralgine K 500 mg fiyatı, Geralgine K  30 mg fiyatları, Geralgine K 10 mg  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Geralgine K nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Geralgine K Fiyatları 2024

Geralgine K fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Geralgine K fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Geralgine K fiyatları 44.52 TL – 54.00 TL arasındadır.

Geralgine K 500 mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Geralgine K 500 mg fiyatı 44.52 TL olarak belirlenmiştir..

Geralgine K 30 mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Geralgine K 30 mg fiyatı 44.52 TL olarak belirlenmiştir..

Geralgine K 10 mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Geralgine K 10 mg fiyatı 44.52 TL olarak belirlenmiştir..

Geralgine K Nedir Ne İşe Yarar?

GERALGİNE-K, her tabletinde 500 mg parasetamol, 30 mg kafein ve 10 mg kodein içeren, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak etki gösteren bir ilaçtır. GERALGİNE-K, 20 tablet içeren blister ambalajlardadır. Yetişkinlerde ve 12 yaşından büyük çocuklarda tek başına parasetamol, ibuprofen veya asetil salisilik asit gibi diğer analjeziklerle giderilemeyen akut, orta ve şiddetli ağrıların (romatizmal ağrılar, kas ağrısı, sırt ağrısı, nevralji, migren, baş ağrısı, diş ağrısı ve dismenore gibi) kısa süreli tedavisinde kullanılır.

Geralgine K Yan Etkileri Nelerdir?

GERALGİNE-K’ya bağlı istenmeyen etkiler genellikle seyrek olarak görülür ve ilacın kesilmesi ile kaybolur. Parasetamolün 10 gramın (20 tablet GERALGİNE-K) üzerinde alınması durumunda zararlı etki görülmesi muhtemeldir. Kafeinin günlük 520 mg’a kadar kullanımının sağlıklı kişilerde herhangi bir istenmeyen etkiye yol açmadığı tespit edilmiştir. Ancak kafeine hassas veya kafein kullanmayan kişilerde yüksek dozlarda kullanımı bazı istenmeyen etkilere yol açabilir. Bunlar: titreme, aşırı tepki verme, uykusuzluk, sinirlilik, endişe, baş ağrısı, kulak çınlaması, kalp atım bozukluğu, idrarda artış, mide-kalınbağırsak rahatsızlıkları ve hızlı solunumdur. Bu istenmeyen etkilerin görüldüğü kişiler GERALGİNE-K veya kafein içerikli diğer ilaçların kullanımını durdurmalıdırlar. Kafeinin düzenli kullanımı sonrası kullanımına ara verilmesi, 1 hafta sürecek bazı belirtilerin geri gelmesine sebep olabilir. Bunlar: baş ağrısı, yorgunluk ve dikkatte azalmadır.

[openquestionmicro]

Geralgine K Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Geralgine K fiyatları 2024 yılında 44.52 TL – 54.00 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Geralgine K Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Geralgine K eczane fiyatı 2024 yılında 44.52 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

5/5 - (16 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak