İlaç Fiyatları

Metsil Fiyatları

metsil fiyatlari 2759
Written by Fiyatlisto

Metsil fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Metsil fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Metsil Damla fiyatı, Metsil  Fort fiyatları, Metsil Şurup  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Metsil nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Metsil Fiyatları 2024

Metsil fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Metsil fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Metsil fiyatları 50.45 TL – 55.52 TL arasındadır.

Metsil Damla Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Metsil Damla fiyatı 50.45 TL olarak belirlenmiştir..

Metsil Fort Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Metsil Fort fiyatı 55.52 TL olarak belirlenmiştir..

Metsil Şurup Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Metsil Şurup fiyatı 52.01 TL olarak belirlenmiştir..

Metsil Nedir Ne İşe Yarar?

METSİL damlanın her mL’sinde 66.6 mg simetikon bulunur ve her mL yaklaşık 27-28 damlaya eşdeğerdir. METSİL’in damla formu 30 mL’lik damlalıklı ve koyu renkli cam şişelerde bulunur. Pembe renkli, homojen, viskoz sıvıdır. METSİL, sindirim kanalında aşırı gazın yarattığı ağrıyı dindirmek için kullanılan bir gaz gidericidir. METSİL, hava yutulması, fonksiyonel dispepsi (yapısal nedenlere bağlı olmayan hazımsızlık), ameliyat sonrasında oluşan gaz gerginliği, mide-bağırsakta ülser, irritabl kolon 2 / 6 (rahatsızlık hissi ile beraber bağırsak alışkanlıklarında değişikliklere yol açan bir kalın bağırsak hastalığı), divertikülit (bağırsak duvarının zayıf noktalarında oluşan cepleşmelerin iltihabı nedeniyle karın ağrısıyla seyreden bir hastalık), postkolesistektomi sendromu (safra kesesi ameliyatından sonra şikayetlerin devam etmesi) ve kronik kolesistit (süregelen safra kesesi iltihabı) gibi şikayetlere bağlı olarak gaz çıkarılamamasının sorun yaratabileceği durumlarda ve karın içi röntgen çekimleri (safra kesesi, bağırsak, böbrek gibi) öncesinde mide-bağırsak kanalındaki gaz birikimlerini gidermek için kullanılır.

Metsil Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden biri olursa, METSİL’i kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz: • Ellerin, ayakların, bileklerin, yüzün, dudakların şişmesi ya da ağzın veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi. 5 / 6 Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin METSİL’e karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür. Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz: • Yaygın deri döküntüsü Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir. Ciddi yan etkiler çok seyrek görülür. Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz: • Baş ağrısı • İshal • Mide bulantısı • Kusma • Mide ağrısı • Burun akıntısı Bunlar METSİL’in hafif yan etkileridir.

[openquestionmicro]

Metsil Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Metsil fiyatları 2024 yılında 50.45 TL – 55.52 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Metsil Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Metsil eczane fiyatı 2024 yılında 50.45 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

5/5 - (18 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak