İlaç Fiyatları

Reflor Fiyatları

reflor fiyatlari 1148
Written by Fiyatlisto

Reflor fiyat 2023 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Reflor fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Reflor 250 mg 10 kapsül fiyatı, Reflor  250 mg 20 kapsül fiyatları, Reflor Saşe  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Reflor nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

reflor fiyat nedir ne ise yarar
Reflor Fiyatları 3

Reflor Fiyatları 2023

Reflor fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Reflor fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

 • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Reflor fiyatları 111.16TL – 182.93 TL arasındadır.

Reflor 250 mg 10 kapsül Fiyat 2023

 • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Reflor 250 mg 10 kapsül fiyatı 162.17 TL olarak belirlenmiştir..

Reflor 250 mg 20 kapsül Fiyat 2023

 • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Reflor 250 mg 20 kapsül fiyatı 332 TL olarak belirlenmiştir..

Reflor Saşe Fiyat 2023

 • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Reflor Saşe fiyatı 162.17 TL olarak belirlenmiştir..

Reflor Nedir?

REFLOR’un etkin maddesi olan Saccharomyces boulardii, biyolojik kaynaklı bir ishal kesicidir (antidiyareik). REFLOR, karton kutulara koyulmuş düşük yoğunluklu polietilen kapak ile kapatılmış renksiz şeffaf cam şişe içinde pazarlanmaktadır. Her bir şişede 10, 20, 30 veya 50 adet kapsül bulunur.

Reflor Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

REFLOR, mikrobik (enfeksiyöz) ve spesifik olmayan ishallerin ve antibiyotik tedavisine bağlı ishal gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarının önlenmesi ve tedavisinde kullanılanV ankomisin/metranidazole isimli ilaçlara ek olarak Clostridium difficile isimli bir bakterinin neden olduğu hastalığın tekrarının önlenmesinde. Seyahata bağlı turist ishalinin önlenmesi ve tedavisinde kullanılır.

Reflor Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden biri olursa REFLOR’ü kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

 • Kaşıntı
 • kurdeşen
 • deri döküntüsü
 • Anafilaktik şok (yüz, boyun, dudak ve ağzın aniden şişmesi. Bu nefes alma ve yutkunmada zorluğa yol açabilir.
 • Ellerin, ayakların ve bileklerin aniden şişmesi)

Seyrek :

 • Barsaklarda gaz
 • midede rahatsızlık hissi

Çok seyrek :

 • Ateş,
 • mantar enfeksiyonu yayılımı (fungemi)

Reflor Fiyatları 2023 Yılında Hangi Aralıklardadır?

Reflor fiyatları 2023 yılında 162.17 TL – 332 TL arasında seyretmektedir.

Reflor Eczane Fiyatı Ne Kadar?

Reflor eczane fiyatı 2023 yılında 162.17 TL olarak belirtilmiştir.

REFLOR ilacı kaç para?

Reflor ilacı güncel fiyatı 162.17 TL’dir.

REFLOR toz kaç saatte bir alınır?

Yetişkinlerde günde 1 veya 2 saşe alınır. Uygulama yolu ve metodu: Ağızdan alınır. Yemek saatlerinin dışında alınması tavsiye edilir.

REFLOR nasıl kullanılır aç mı tok mu?

Reflor günün herhangi bir saatinde alınabilir, ancak hızlı bir etki sağlamak için yemeklerle birlikte alınmamalıdır.

Reflör probiyotik mi?

Reflor hap içeriğinde bulunan Saccharomyces adındaki probiyotik maya ile sindirim sistemi içerisindeki protein sentezini azaltır.

Reflor şase ishali keser mi?

Yukarıda belirttiğimiz gibi seyahata bağlı turist ishalinin önlenmesi ve ishal tedavisinde kullanılır.

Reflor toz yoğurda karıştırılır mı?

Evde yoğurt yapımında eczanelerde satılan prebiyotikler yerine reflor (bebekler ishal ya da kabız olduğunda verilen bir şase ) koyabilirsiniz. Reflor zaten doğal prebiyotiktir.

Reflor mide bulantısına iyi gelir mi

İnternette bazı kişiler mide bulantılarına iyi geldiğini söylemiştir ancak bu kişisel bir etki olabilir, bu konuda resmi kaynaklarda açıklama yoktur.

5/5 - (14 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak