İlaç Fiyatları

Aripa Fiyat 2024 Aripa Nedir Ne İşe Yarar

aripa fiyat 2023 aripa nedir ne ise yarar 5586
Written by Fiyatlisto

Aripa fiyat 2024 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Aripa fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Aripa 5 Mg fiyatı, Aripa  10 Mg fiyatları, Aripa 20 Mg  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Aripa nedir ne işe yarar ve yan etkileri hakkında da bilgilendirme yaptık.

Aripa Fiyatları 2024

Aripa fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Aripa fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Aripa fiyatları 186.28 TL arasındadır.

Aripa 5 Mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Aripa 5 Mg fiyatı 186.28 TL olarak belirlenmiştir..

Aripa 10 Mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Aripa 10 Mg fiyatı 320.46 TL olarak belirlenmiştir..

Aripa 20 Mg Fiyat 2024

  • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Aripa 20 Mg fiyatı 402.96 TL olarak belirlenmiştir..

Aripa Nedir Ne İşe Yarar?

ARİPA® antipsikotikler olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir. ARİPA®, pembe renkte, bir yüzü çentikli, özel oblong tablet şeklindedir ve 28 ve 56 tabletlik formu ile Alu/Alu folyo blister ambalajlarda kullanıma sunulmaktadır. ARİPA®, yetişkin ve ergenlerde (13-17 yaş), olmayan şeyleri duyma, görme veya hissetme, şüphecilik, yanlış düşünceler, tutarsız konuşmalar, davranışlar ve duygusal durumda durgunluk gibi belirtiler ile karakterize bir hastalığın tedavisi için kullanılır. Bu durumdaki hastalar aynı zamanda ruhsal çökkünlük içinde olabilir veya kendilerini suçlu, endişeli ya da gergin hissedebilirler. ARİPA®, olağan dışı ve sürekli, taşkın ya da sinirli bir dönemin olması, aşırı derecede enerjinin olması, her zamankinden daha az uykuya ihtiyaç duyulması, düşünce içeriğinde hızlanma ile birlikte ve bazen aşırı derecede tepkisel bir şekilde çok hızlı konuşma durumundaki yetişkinlerin tedavisinde ve bu durumun tekrarlamasının engellenmesinde kullanılır. ARİPA® antidepresan tedaviye dirençli majör depresyon hastalarında antidepresan tedaviyi güçlendirmek için ekleme tedavisi olarak endikedir. ARİPA®, 6 ila 17 yaşındaki çocuklarda ve ergenlerde otistik bozukluk ile ilişkilendirilen Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir. • Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz. • Eğer ilave sorularınız olursa lütfen, doktorunuza veya eczacınıza danışınız. • Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz. • Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz. • Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız. 2 irritabilite belirtilerinin (başkalarına karşı agresif davranış, kasıtlı olarak kendine zarar verme girişimleri, öfke nöbetleri, ruh halinin hızla değişmesi) tedavisinde kullanılır.

Aripa Etken Madde Nedir?

Etkin madde: Her bir tablet 10 mg aripiprazol içerir.

Aripa Yan Etkileri Nelerdir?

Alerjik reaksiyonlar (ağız, dil, yüz ve boğazın şişmesi, kaşıntı, döküntü) • Kalp krizi • İntihar düşüncesi • İntihar girişimi ve intihar • Ketoasidoz (kan ve idrarda keton bulunması) (ketoasidoz durumunda; bulantı, kusma, karın 7 ağrısı, halsizlik/yorgunluk, hızlı ve derin nefes alma, nefes darlığı, iştahsızlık, ağız kuruluğu, çok su içme, sık idrara çıkma gibi belirtiler görülür.) veya koma • Nöbet • Ateş, kas sertliği, hızlı nefes alma, terleme, azalmış bilinç ve kan basıncında ve kalp atımında ani değişikliklerin bir arada görülmesi • Yüksek kan basıncı • Vücudun herhangi bir yerindeki kan pıhtısının bir kan damarını tıkaması (toplardamarlardaki kan pıhtıları -özellikle ayaklarda şişme, ağrı ve kırmızılık belirtilerini içeren ayaklardaki pıhtılar- damarlar vasıtasıyla akciğere ulaşarak, göğüs ağrısına ve nefes almada zorluğa neden olabilir.) • Gırtlak çevresindeki kasların ağrılı kasılması • Zatürre riski ile birliktelik gösterebilen, kazaen yiyeceklerin solukla içeri alınması • Eozinofili ve Sistemik Semptomlar (DRESS) ile İlaç Reaksiyonu gibi ciddi alerjik reaksiyonlar. DRESS başlangıçta yüzde döküntü ile birlikte grip benzeri belirtiler olarak ortaya çıkar ve daha sonra uzamış bir döküntü, yüksek sıcaklık, genişlemiş lenf düğümleri, kan testlerinde görülen karaciğer enzimlerinde artış ve bir tür beyaz kan hücresinde (eozinofili) artış ile ortaya çıkar.

[openquestionmicro]

Aripa Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır?

[closequestionmicro] Aripa fiyatları 2024 yılında 186.28 TL arasında seyretmektedir. [endanswermicro]
[morequestionmicro]

Aripa Eczane Fiyatı Ne Kadar?

[closequestionmicro] Aripa eczane fiyatı 2024 yılında 186.28 TL olarak belirtilmiştir. [endfaqmicro]

Kaynak: https://titck.gov.tr/storage/Archive/2022/kubKtAttachments/aripa10kttemiz_7bca8399-df59-4a22-a02c-a6bf99b8690b.pdf

5/5 - (20 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

Leave a Comment

Kopyalamak yasak