İlaç Fiyatları

Duphalac Şurup Fiyatları

duphalac surup fiyatlari 1282
Written by Fiyatlisto

Duphalac Şurup fiyat 2023 yazımızla sizlerleyiz. Son zamanlarda hastaların sıklıkla araştırdığı ilaçlardan olan Duphalac Şurup fiyatları da merak konusu. Bu nedenle Duphalac Şurup 667 MG fiyatı, Duphalac Şurup  Reçetesiz fiyatları, Duphalac Şurup SGK  ne kadar güncel olarak eczanelerden ve online ilaç fiyatları paylaşan sitelerden araştırarak liste haline getirdik. Ayrıca Duphalac Şurup nedir ne işe yarar ve yan etkileri ve duphalac etken madde hakkında da bilgilendirme yaptık.

Duphalac Şurup Fiyatları 2023

Duphalac Şurup fiyatları, araştırma geliştirme maliyetleri, üretim maliyetleri, patent süreleri, pazar rekabeti, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası kapsamı gibi pek çok faktörden etkilenir. Ayrıca, küresel ekonomik ve siyasi gelişmeler de Duphalac Şurup fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar, hastalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve ilaç şirketleri için önemli bir konudur

 • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre yapılan son zamlarla birlikte güncel Duphalac Şurup fiyatları 138.05 TL – 148.00 TL arasındadır.

Duphalac Şurup 667 MG Fiyat 2023

 • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Duphalac Şurup 667 MG fiyatı 138.05 TL olarak belirlenmiştir..

Duphalac Şurup Reçetesiz Fiyat 2023

 • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Duphalac Şurup Reçetesiz fiyatı 138.05 TL olarak belirlenmiştir..

Duphalac Şurup SGK Fiyat 2023

 • Eczanelerden aldığımız son fiyat bilgilerine göre güncel Duphalac Şurup SGK fiyatı 138.05 TL olarak belirlenmiştir..

Duphalac Şurup Nedir Ne İşe Yarar?

DUPHALAC, ağız yolundan kullanılan, berrak, kıvamlı, renksiz ile kahverengimsi sarı arasında değişen renkte bir çözeltidir. Yüksek yoğunluklu polietilen şişelerde, ölçek kabı ile birlikte sunulmaktadır.

DUPHALAC, laktüloz adı verilen bir laksatif içerir. Laktüloz, bağırsak içine su çekerek, gaitayı (dışkıyı) yumuşatır ve bağırsaktan geçişini kolaylaştırır. Laktüloz vücudunuz tarafından emilmez.

Duphalac aşağıdaki durumların tedavisi için kullanılır:

 • Kabızlıkta (seyrek bağırsak hareketleri, sert ve kuru dışkı): kalın bağırsakların normal çalışma ritmini kazanmasını sağlamak
 • Gaita kıvamının yumuşak olmasının tıbben arzulandığı durumlarda (örneğin: hemoroid, kolon ya da anüse yönelik cerrahi girişimlerden sonra)
 • Hepatik ensefalopati (HE) denilen zihin karışıklığına, titremeye, koma dahil olmak üzere bilinç seviyesinde azalmaya sebep olan bir karaciğer hastalığı: Karaciğer koması veya koma öncesi, tedavi ve korunmasında kullanılır.

Duphalac Şurup Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden biri olursa, DUPHALAC®’ı kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

 • Yüz, dil ve dudaklarda şişme
 • Nefes almada güçlük
 • Deride yaygın kızarıklıkla birlikte kaşıntılı döküntüler

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin DUPHALAC’a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

DUPHALAC® için aşağıdaki yan etkiler bildirilmiştir:

Çok Yaygın Yan Etkileri

 • İshal

Yaygın Yan Etkileri

 • şişkinlik
 • bulantı
 • kusma
 • karın ağrısı

Tedavinin ilk birkaç gününde gaz oluşabilir ve genellikle birkaç gün sonra geçer. Belirtilen dozdan daha yüksek doz alındığında karın ağrısı ve ishal oluşabilir. Böyle durumlarda doz azaltılmalıdır.

DUPHALAC nedir ne ise yarar yan etkiler fiyatlist
Duphalac Şurup Fiyatları 3

Duphalac Şurup Fiyatları 2023 Yılında Hangi Aralıklardadır?

Duphalac Şurup fiyatları 2023 yılında 138.05 TL – 148.00 TL arasında seyretmektedir.

Duphalac Şurup Eczane Fiyatı Ne Kadar?

Duphalac Şurup eczane fiyatı 2023 yılında 138.05 TL olarak belirtilmiştir.

DUPHALAC etkisi ne zaman olur?

Duphalac tedavisinin etkisinin görülmesi için birkaç gün (2-3 gün) geçmesi gerekebilir.

DUPHALAC gebelikte kullanılır mı?

DUPHALAC, gerekli ise hamilelik sırasında kullanılabilir. Doğurganlık üzerinde herhangi bir etki beklenmemektedir.

Duphalac kediye verilir mi?

Hayır Duphalac kediye verilmez. Hele ishal kediye asla duphalac verilmez.

DUPHALAC bağımlılık yapar mı?

İlaçlarla ilgili çok sayıda yanlış inanış mevcuttur. En sık söyleneni kabızlık önleyici ilaçların ‘alışkanlık’ yaptığı veya bağırsaklara zarar verdiğidir. Bu söylemler yanlıştır.

İlginizi Çekebilir: Reflor Fiyat

Kaynakça:

https://titck.gov.tr/storage/Archive/2022/kubKtAttachments/DuphalacKT_015ffd1b-cb00-4969-9700-7d2f949cdbb0.pdf

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/157129-kediye-duphalac-ilac-verilir-mi

https://www.ntv.com.tr/saglik/kabizlik-giderici-ilaclar-aliskanlik-yapar-mi,YJzCPQKm2EincqoYnriHWw

4.9/5 - (24 Değerlendirme

About the author

Fiyatlisto

Fiyatlisto, fiyatlist.com admin yazarıdır. 17 yıllık internet geçmişi olan Fiyatlisto, big data uzmanıdır. En güncel fiyat listelerini derler toplar ve paylaşır.

1 Comment

Leave a Comment

Kopyalamak yasak